Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսում արված հայտարարություններից մեկին՝ ընդգծելով, որ դրանով լավագույնս արտահայտվում է նախկին նախագահի վերաբերմունքը Հայաստանի քաղաքացիների նկատմամբ։
«Եթե մտածում եք՝ 2021 թվականին մեծ հաճույք էի ստանում 8-10 հանդիպումներ ունենալ, ամբողջ Հայաստանի Հանրապետությունով պտտվել, իհարկե՝ չէ։
Սա ուղիղ մեջբերում է 10 տարի երկրի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած Ռոբերտ Քոչարյանի այսօրվա ասուլիսից։
Հնարավոր չէ ավելի լավ նկարագրել Ռոբերտ Քոչարյան ֊ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի հարաբերությունները, ուղղակի հնարավոր չէ», – գրել է Դավիթ Խուդաթյանը։
Խուդաթյանը, ինչպես և ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանն, կենտրոնացել է Քոչարյանի ասուլիսի այն հատվածի վրա, որտեղ վերջինս ասում է․ «**Եթե մտածում եք՝ 2021 թվականին մեծ հաճույք էի ստանում 8-10 հանդիպումներ ունենալ, ամբողջ Հայաստանի Հանրապետությունով պտտվել, իհարկե՝ չէ»։
Չախոյանը գրել է․ «Քոչարյանը ատում է հայ ժողովրդին, ատում է Հայաստանը, ասում է՝ հաճելի չէր շփվել ժողովրդի հետ, շրջել Հայաստանով։

Territorial Administration and Infrastructure Minister Davit Khudatyan responded on Facebook to a comment made during a press conference by Armenia’s second President, Robert Kocharyan, stressing that it clearly reflects the former leader’s view of the Armenian public.
“If you think I enjoyed having 8–10 meetings in 2021, traveling across the Republic of Armenia, of course not.”
This is a direct quote from Robert Kocharyan’s press conference today, who served as Armenia’s president for 10 years.
“There is no better way to describe Robert Kocharyan’s relationship with the citizens of the Republic of Armenia. It’s simply not possible,” Khudatyan wrote.
Khudatyan, along with Taron Chakhoyan, Deputy Chief of Staff to the Prime Minister, both highlighted this specific part of Kocharyan’s statement.
Chakhoyan wrote: “Kocharyan hates the Armenian people, hates Armenia. He says it wasn’t pleasant to engage with people, to travel across the country.”