ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մամուլի ասուլիսում հայտարարել է, որ այսօրվա դրությամբ խորհրդարան կարող է անցնել 3 ուժ:
Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ իր շանսերը ՀՀ 2–րդ նախագահը բարձր է գնահատում, հայտնում է Auroranews.am-ը։
«Այսօր երևում է քաղաքական երկու միավոր, որ ՔՊ–ին քիչ զիջելով` կմտնեն ԱԺ. դրանք են` Սամվել Կարապետյանի ստեղծած «Մեր ձևովը» և «Հայաստան» դաշինքը։ Քաղաքական միավորներ, որոնք միասին շեշտակի ավելի են, քան ՔՊ–ն»,- ասել է Քոչարյանը։
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, անդրադառնալով Քոչարյանի այսհայտարարությանը, ասել է, որ դեռ չի հասցրել դիտել ասուլիսը և չի կարող մեկնաբանություն անել։

7 Октябрь 2025 - 15:02 AMT
Второй президент Армении Роберт Кочарян на пресс-конференции заявил, что на сегодняшний день в парламент могут пройти три политические силы.
Как сообщает Auroranews.am , Кочарян высоко оценивает свои шансы на предстоящих парламентских выборах.
«Сегодня видно два политических образования, которые, немного уступая партии «Гражданский договор», войдут в парламент. Это созданное Самвелом Карапетяном движение «По-своему» и блок «Армения». Вместе эти силы значительно превосходят «Гражданский договор»», — сказал Кочарян.
Бывший президент Серж Саргсян, комментируя это заявление, отметил, что пока не успел посмотреть пресс-конференцию и не может дать оценку.