ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մամուլի ասուլիսում հայտարարել է, որ այսօրվա դրությամբ խորհրդարան կարող է անցնել 3 ուժ:
Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ իր շանսերը ՀՀ 2–րդ նախագահը բարձր է գնահատում, հայտնում է Auroranews.am-ը։
«Այսօր երևում է քաղաքական երկու միավոր, որ ՔՊ–ին քիչ զիջելով` կմտնեն ԱԺ. դրանք են` Սամվել Կարապետյանի ստեղծած «Մեր ձևովը» և «Հայաստան» դաշինքը։ Քաղաքական միավորներ, որոնք միասին շեշտակի ավելի են, քան ՔՊ–ն»,- ասել է Քոչարյանը։
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, անդրադառնալով Քոչարյանի այսհայտարարությանը, ասել է, որ դեռ չի հասցրել դիտել ասուլիսը և չի կարող մեկնաբանություն անել։

Former President Robert Kocharyan stated at a press conference that, as of now, three political forces are capable of entering parliament.
Ahead of the upcoming parliamentary elections, Kocharyan said he considers his own chances to be strong, according to Auroranews.am .
“Currently, there are two political forces that, trailing the Civil Contract party slightly, will enter parliament. These are Samvel Karapetyan’s Our Way and the Hayastan bloc. Combined, these political groups surpass Civil Contract by a significant margin,” Kocharyan said.
Former President Serzh Sargsyan, commenting on Kocharyan’s statement, said he has not yet watched the press conference and therefore cannot provide an opinion.