Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանն ամոթանք է հնչեցրել գործող իշխանության հասցեին՝ Գյումրիի օրվա առիթով քաղաքի բնակիչներին չշնորհավորելու համար, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Այնքան ամոթ է, այնքան խայտառակություն է, որ վարչապետը նմանատիպ մոտեցում է ցուցաբերել, քաղաքի տոնի առթիվ չի շնորհավորել գյումրեցիներին։
Ես էդ մարդուն ի՞նչ ասեմ ․․․․ Այսինքն, ի՞նչ է նշանակում, որ Վարդան Ղուկասյանն է դարձել քաղաքապետ, դու պիտի գյումրեցիներին չշնորհավորե՞ս ․․․ Ասում ես՝ 15 000 ձայն էլ ՔՊ-ն է հավաքել, դրանց գոնե շնորհավորեիր։
Այսինքն՝ ժողովուրդը քո հետևից չի եկել, դրա համար չես շնորհավորո՞ւմ ժողովրդին։
Ամոթ ձեզ, այդքան բան»,- ասել է Ղուկասյանը։
Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը, անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, ասել է, որ հանրային դաշտից դուրս շպրտելը նշանակում է կյանքից զրկել։

8 Октябрь 2025 - 08:24 AMT
Мэр Гюмри Вардан Гукасян выступил с критикой в адрес действующих властей за то, что по случаю Дня города не были направлены поздравления жителям Гюмри, сообщает Aysor.am .
«Такой позор, такое унижение. Премьер-министр проявил подобное отношение и не поздравил гюмрийцев с праздником города», — заявил он.
«Что, значит, Вардан Гукасян стал мэром, и ты теперь не должен поздравлять гюмрийцев? Даже если ты говоришь, что партия “Гражданский договор” набрала 15 000 голосов, хотя бы этих людей поздравь. То есть, если народ не пошёл за тобой, ты теперь и народ не поздравляешь? Позор вам, вот и всё», — заявил мэр.
Кроме того, комментируя недавнее заявление премьер-министра, Гукасян отметил, что «выбросить из публичной сферы» означает фактически «лишить жизни».
1 октября, в ходе правительственного вопроса-ответа, Пашинян заявил, что тех, кто делает заявления против суверенитета Армении, следует «выбросить из политического и общественного поля».