ՀՊՏՀ նախկին պրոռեկտոր և ՀՀԿ նախկին անդամ Սևակ Խաչատրյանը հայտարարել է, որ գլխավորելու է «Հաղթանակ» դաշինքը Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի ավագանու առաջիկա ընտրություններում։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան էջում։
«Սիրելի՛ վաղարշապատցիներ, շնորհավորում եմ բոլորիս Էջմիածնի 2710 ամյակի առթիվ:
Հայտնում եմ, որ 2025 թ. նոյեմբերի 16-ին կայանալիք Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի ավագանու ընտրություններին գլխավորելու եմ «Հաղթանակ» դաշինքը: Եկել է հաղթանակների ժամանակը»,–գրել է նա։
Վաղարշապատի ՏԻՄ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընտրական ցուցակը։ Այն գլխավորում է Վաղարշապատ համայնքի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արգիշտի Մեխակյանը։

Севак Хачатрян объявил на своей странице в Facebook, что примет участие в предстоящих выборах в совет укрупнённой общины Вагаршапат, которые состоятся 16 ноября 2025 года, в качестве лидера предвыборного блока «Победа».
«Дорогие жители Вагаршапата, поздравляю всех нас с 2710-летием Эчмиадзина! Сообщаю, что на выборах 16 ноября я возглавлю блок “Победа”. Настало время побед», — написал он.
Список правящей партии «Гражданский договор» на этих выборах возглавляет исполняющий обязанности главы общины Аргишти Мехакян.
Граждане, имеющие право голоса в общине Вагаршапат Армавирской области, могут проверить свои данные через раздел «Выборы» на официальном сайте МВД или на платформе регистрации и списков избирателей Центральной избирательной комиссии.