Փարաքար համայնքի Մերձավան բնակավայրում ոստիկանությունը, վերջին իրադարձություններով պայմանավորված, օրենքով իրեն վերապահված լիազորությունների սահմաններում իրականացնում է կանխարգելիչ միջոցառումներ։ Այս մասին հայտնում են Ներքին գործերի նախարարությունից, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Նշվել է, որ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում, դատարանի որոշմամբ, Քննչական կոմիտեի գործընկերների հետ 30-ից ավելի հասցեներում խուզարկություններ են իրականացվել:
ՆԳՆ ընդգծել է, որ իրականացվող գործողությունները միտված են ինչպես հետագա հանցագործությունների կանխարգելմանը, այնպես էլ քննության արդյունավետությանը։
Սեպտեմբերի 23-ի երեկոյան Մերձավանում, համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի նորակառույց առանձնատան մոտ, դիմակավորված և ձեռնոցներով անձը մոտեցել էր երեք քաղաքացու և կրակահերթ բացել։ Ողբերգական միջադեպի հետևանքով զոհվել էին Վալոդյա Գրիգորյանը և նրա երկու ընկերները՝ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության օպերլիազոր Կարեն Աբրահամյանը, իսկ Արծրուն Գալստյանը վիրավորվել էր։
Սպանության գործով սեպտեմբերի 26-ին ձերբակալվել է Նարեկ Օհանյանը, որը Մերձավանի նախկին համայնքապետ, ՔՊ-ական Մհեր Ախտոյանի հորաքրոջ որդին է։ Նա նաև եղբայրն է նույն համայնքում այս տարվա փետրվարին սպանված Գրիգոր Օհանյանի։
Սեպտեմբերի 28-ին ձերբակալվել է երկրորդ անձը, որը խոստովանել է, որ հենց ինքն է իրականացրել սպանությունը։ Հայտնաբերվել է նաև հանցագործության գործիք հանդիսացող հրազենը։

В населенном пункте Мердзаван Паракарской общины полиция проводит профилактические мероприятия в рамках своих полномочий, обусловленные последними событиями. Об этом сообщает Министерство внутренних дел, передает Factor.am .
В рамках возбужденного уголовного дела, по решению суда, совместно с коллегами из Следственного комитета были проведены обыски более чем по 30 адресам.
В МВД подчеркивают, что указанные действия направлены как на предотвращение возможных преступлений, так и на повышение эффективности расследования.
23 сентября вечером в Мердзаване у новопостроенного особняка главы общины Володи Григоряна к трем гражданам подошел мужчина в маске и перчатках и открыл огонь. В результате трагедии погибли сам Володя Григорян, его двое друзей, в том числе оперативный сотрудник Главного управления уголовного розыска полиции Карен Абрамян. Арцрун Галстян получил ранения.
26 сентября по делу об убийстве был задержан Нарек Оганян — двоюродный брат экс-главы Мердзавана и члена партии «Гражданский договор» Мхера Ахтояна. Нарек также является братом Григора Оганяна, убитого в феврале этого года в той же общине.
28 сентября был задержан второй подозреваемый, который признался в совершении убийства. Также было найдено орудие преступления.