Կոլյա Միքաելյանն ազատվել է Վայոց Ձորի մարզպետի պաշտոնից։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է ՀՀ կառավարության հոկտեմբերի 9–ի նիստում։
Որոշումն ընդգրկված էր չզեկուցվող հարցերի ցանկում, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Միքաելյանին կփոխարինի Ջերմուկ համայնքի ղեկավար Վահագն Արսենյանը` ՀՀԿ–ական նախկին պատգամավոր Աշոտ Արսենյանի որդին։
Կոլյա Միքաելյանը Վայոց Ձորի մարզպետ էր նշանակվել 2023 թվականի դեկտեմբերին։ ՀՀ կառավարության նախորդ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նա վստահեցրել էր, որ պաշտոնից ազատվելու մասին sms չի ստացել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից։ Միքաելյանն ասել էր, որ ինքն ամեն ինչի պատրաստ է, այդ թվում` կարող է նաև պաշտոնից հեշտությամբ հրաժարվել։

9 Октябрь 2025 - 11:44 AMT
Коля Микаелян освобождён от должности губернатора Вайоц Дзора. Соответствующее решение было принято на заседании правительства Армении 9 октября, сообщает Sputnik Армения.
Вопрос был включён в список необсуждаемых.
Его пост займёт Ваагн Арсенян, глава общины Джермук и сын бывшего депутата от Республиканской партии Армении Ашота Арсеняна.
Коля Микаелян занимал пост губернатора с декабря 2023 года. После недавнего заседания правительства он сообщил журналистам, что не получал SMS от премьер-министра Никола Пашиняна об увольнении и добавил, что готов ко всему, в том числе спокойно покинуть должность.