Նուբարաշենի աղբավայրում բռնկված հրդեհի հիմնական օջախը մարվել է, միայն փոքր հատված է մնացել։ Այդ մասին հայտնել են Երևանի քաղաքապետարանից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Կեսգիշերից աշխատում են «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» հիմնարկի ջրցանները, բեռնատարներով հող է տեղափոխվել, որ ծածկեն տարածքը։ Առաջին պահից նաև փրկարար ծառայությունն է միացել։ Դեռ ծխացող հատվածներ կան, աշխատանքներն ակտիվ ընթանում են»,– հայտնել են քաղաքապետարանից։
Հրդեհը բռնկվել է հոկտեմբերի լույս 10–ի գիշերը։ Ներկայումս էլ երևանցիները շարունակում են Նուբարաշենի աղբավայրից բարձրացող ծխի խիտ ամպը տեսնել մայրաքաղաքի տարբեր հատվածներից, որը տարածվում է հարակից համայնքների վրա։

Основной очаг возгорания на свалке Нубарашен ликвидирован, горит лишь небольшой участок. Об этом сообщили в мэрии Еревана, передает «Спутник Армения».
«С полуночи работают водовозы предприятия "Санитарная очистка и вывоз мусора Еревана", грузовиками завозится земля для засыпки территории. С самого начала в работах участвует и спасательная служба. Всё ещё есть тлеющие участки, но работы активно продолжаются», — отметили в мэрии.
Пожар вспыхнул в ночь на 10 октября. Дым от пожара до сих пор виден в разных районах столицы, он распространяется и на прилегающие населённые пункты.