Շրջակա միջավայրի նախարարության հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան եթերում ասել է, որ ցրտահարություն չի սպասվում, սակայն որոշ լեռնային շրջաններում կգրանցվի մինչև -2 աստիճան։
Նա հավելել է, որ առաջիկա 10 օրում հովտային և նախալեռնային հատվածներում գիշերային ժամերին սառնամանիք չի գրանցվի։
Շիրակում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի ու Կոտայքի լեռնային գոտիներում, հոկտեմբերի լույս 11-ի գիշերը, նաև հաջորդող օրերին առանձին հատվածներում օդի ջերմաստիճանը կիջնի մինչև 0․․․-2 աստիճան ցրտի։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի՝ հանրապետության տարածքում` հոկտեմբերի 11-ին, 12-ի գիշերը, 14-15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև։
Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5մ/վ, հոկտեմբերի 10-ի ցերեկը, 13-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում ՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 10-11-ին աստիճանաբար կնվազի 7-10 աստիճանով:
Երևանում՝ hոկտեմբերի 11-ին, 14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 12-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև։

Заморозков на территории Армении не ожидается, однако в ряде горных районов температура воздуха может опуститься до -2°C, сообщил в прямом эфире на Facebook заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Гагик Суренян.
По его словам, в течение ближайших 10 дней в долинах и предгорьях ночных заморозков не предвидится.
В горных районах Ширака, Гегаркуника, Арагацотна и Котайка в ночь на 11 октября, а также в последующие дни, местами температура воздуха опустится до 0…-2°C.
Согласно данным Центра гидрометеорологии, 11 октября, в ночь на 12-е, а также 14–15 октября на территории республики ожидается погода без осадков. Вечером 12 октября в отдельных районах, а 13 октября — на большей части территории прогнозируются дожди.
Ожидается северо-западный ветер со скоростью 2–5 м/с. Днем 10 октября и 13 октября в отдельных районах возможны порывы ветра до 15–18 м/с.
Температура воздуха 10–11 октября постепенно понизится на 7–10°C.
В Ереване 11, 13 и 14 октября осадков не ожидается. Дождь прогнозируется вечером 12 октября и в течение дня 13 октября.