ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի համար տարօրինակ է համարել այն հայտարարությունները, թե ինքը ինչ–որ առնչություն ունի ՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանի «Միասնության թևեր» նախաձեռնության հետ։
«Մարդիկ կարող են բաժակ նայել ու ենթադրություններ անել իմ մասնակցության մասին տարբեր կառույցներում»,– ասել է նա` պատասխանելով լրագրողի այն դիտարկմանը, որ Արման Թաթոյանի նորաստեղծ քաղաքական ուժն ասոցացնում են Սարգսյանի հետ, գրում է Sputnik Արմենիան։
Սարգսյանը նաև կարճ անդրադարձել է քաղաքական նոր նախաձեռնություններին։
«Ես բոլոր նոր նախաձեռնություններին հաջողություն եմ մաղթում»,– հայտարարել է ՀՀ 3–րդ նախագահը։
ՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը հայտարարել է, որ 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու է «Միասնության թևեր» նախաձեռնությամբ, որի անդամ է նաև ՊԵԿ նախկին նախագահ Դավիթ Անանյանը։

Former Armenian President Serzh Sargsyan called it strange that his name is being linked to the Wings of Unity political initiative led by former Human Rights Defender Arman Tatoyan.
“People can look into teacups and make assumptions about my involvement in various structures,” Sargsyan said, responding to a journalist’s observation that Tatoyan’s new political force is being associated with him, Sputnik Armenia reports.
He also briefly addressed the emergence of new political movements: “I wish all new initiatives success.”
Arman Tatoyan recently announced he will run in the 2026 parliamentary elections with his “Wings of Unity” initiative, which also includes former State Revenue Committee Chairman Davit Ananyan.