ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է զինվորական համազգեստի ձևավորման ու մշակման գործում մասնագիտացած ամերիկյան «Միլլիկեն» ընկերության ղեկավարության հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի նոր համազգեստի մշակման գործընթացի ներկա փուլին առնչվող հարցեր:
Պապիկյանը հոկտեմբերի 14-ին հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանական անվտանգության համագործակցության գործակալության տնօրեն Մայքլ Միլլերի հետ, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։ Կողմերը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել նոր նախաձեռնությունների վերաբերյալ:
Հոկտեմբերի 13–ին «AUSA» միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին և հանդիպել ցուցահանդեսին մասնակցող տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։

Armenia’s Minister of Defense Suren Papikyan met with executives of the U.S.-based Milliken company in Washington. The company specializes in the design and development of military uniforms.
The meeting focused on the current stage of the development process for the new uniform of the Armenian Armed Forces.
On October 14, Papikyan also met with Michael Miller, Director of the U.S. Defense Security Cooperation Agency, where both sides agreed on launching new initiatives.
On October 13, as part of the AUSA international exhibition, Papikyan toured the booths, viewed the exhibits, and met with representatives of various participating organizations.