ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վաշինգտոնում հանդիպել է զինվորական համազգեստի ձևավորման ու մշակման գործում մասնագիտացած ամերիկյան «Միլլիկեն» ընկերության ղեկավարության հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ զինված ուժերի նոր համազգեստի մշակման գործընթացի ներկա փուլին առնչվող հարցեր:
Պապիկյանը հոկտեմբերի 14-ին հանդիպել է ԱՄՆ պաշտպանական անվտանգության համագործակցության գործակալության տնօրեն Մայքլ Միլլերի հետ, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։ Կողմերը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել նոր նախաձեռնությունների վերաբերյալ:
Հոկտեմբերի 13–ին «AUSA» միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին և հանդիպել ցուցահանդեսին մասնակցող տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։

15 Октябрь 2025 - 07:14 AMT
Министр обороны Армении Сурен Папикян в Вашингтоне провел встречу с руководством американской компании Milliken, которая специализируется на проектировании и производстве военной формы.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся текущего этапа разработки новой военной формы для Вооруженных сил Армении.
14 октября Папикян также встретился с директором Агентства по сотрудничеству в сфере оборонной безопасности США Майклом Миллером. Стороны договорились о запуске новых инициатив.
13 октября, в рамках международной выставки «AUSA», министр обороны Армении осмотрел выставочные стенды, ознакомился с экспонатами и провел встречи с представителями различных организаций-участников.