Հակակոռուպցիոն դատարանը, նախագահությամբ Վահե Դոլմազյանի, որոշում է կայացրել ևս 30 օրով երկարաձգել «Տաշիր» ընկերությունների խմբի հիմնադիր, գործարար Սամվել Կարապետյանի կալանքի ժամկետը։ Դատական նիստից հետո այս տեղեկությունը լրագրողներին հայտնել է Սամվել Կարապետյանի պաշտպանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Հոկտեմբերի 13-ին Քննչական կոմիտեն հաղորդել է, որ Սամվել Կարապետյանին առաջադրված մեղադրանքը վերանայվել է, և այն համալրվել է Քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով, որոնք վերաբերում են՝ «իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները կամ դրանցով պայմանավորված ազդեցությունն օգտագործելով առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացմանը»։
Կարապետյանը մերժում է իրեն ներկայացված մեղադրանքները։
Սամվել Կարապետյանին կալանավորել են հունիսի 18-ին։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ իշխանության յուրացման և սահմանադրական կարգի տապալման հրապարակային կոչեր հնչեցնելու հիմքով։

The Anti-Corruption Court, presided over by Vahe Dolmazyan, has ruled to extend the pre-trial detention of businessman Samvel Karapetyan, founder of the Tashir group of companies, by an additional 30 days. The decision was announced to reporters by Aram Vardevanyan, a member of Karapetyan’s legal team, according to Armenpress.
On October 13, the Investigative Committee stated that the charges against Karapetyan had been revised to include new accusations under Article 296, Part 3, Points 2 and 3 of the Criminal Code. These relate to “large-scale money laundering using official or service position or associated influence.”
Karapetyan denies all allegations brought against him.
Samvel Karapetyan was arrested on June 18. He was initially charged with publicly calling for the usurpation of power and the overthrow of the constitutional order.