ՇՄՆ նախկին փոխնախարար Տիգրան Գաբրիելյանը նշանակվել է Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար։ Այդ մասին Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ։
«Նոր նշանակում ունենք, Տիգրան Գաբիրելյանը նշանակվել է Երևանի Շենգավիթ շրջանի վարչական ղեկավար»,-ասել է նա և հաջողություն մաղթել նորանշանակ պաշտոնյային, հայտնում է Panorama.am-ը։
Համբարձում Մաթևոսյանի ՇՄ նախարար նշանակվելուց հետո, Տիգրան Գաբրիելյանը միակ փոխնախարարn էր, որ չվերանշանակվեց իր պաշտոնում։ Երկու ամիս անց նա նշանակվեց վարչական շրջանի ղեկավար։

20 Октябрь 2025 - 09:43 AMT
Бывший заместитель министра окружающей среды Тигран Габриелян назначен главой административного округа Шенгавит в Ереване. Об этом сообщил мэр столицы Тигран Авинян в ходе оперативного совещания в мэрии.
«У нас новое назначение — Тигран Габриелян стал руководителем Шенгавитского округа Еревана», — сказал он и пожелал новому руководителю успехов, сообщает «Panorama.am ».
После назначения Амбарцума Матевосяна министром окружающей среды Габриелян оказался единственным замминистром, не переназначенным на должность. Через два месяца он возглавил административный округ.