Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկայսանը, պատրաստվելով դուրս գալ ոստիկանների ուղեկցությամբ քաղաքապետարանի շենքից, հայտարարել է, որ օրենքի տառը պաշտպանում են։
«Գնում ենք, օրենքի տառը պաշտպանում ենք։ Գնում ենք, թող նայեն, ինչ ուզում է լինի։ Դրանից հետո ամեն ինչ կերևա»,–ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Գյումրու քաղաքապետի խորհրդական Լիլիթ Աղեկյանը տեղեկացրել է, որ իրավապահները տարել են Գյումրու համայնքապետարանի ամբողջ տեխնիկանջրցանները, աղբատարները, տրակտորը, գրում է Sputnik Արմենիան։
Մինչ այդ, Հակակոռուպցիոն կոմիտեն տեղեկացրել է, որ Գյումրիի համայնքապետարանի մի քանի պաշտոնյաներ, ըստ մեղադրանքի, խոշոր չափերով կաշառք են ստացել և տվել, որի հիման վրա ձերբակալվել է ութ անձ։ Ձերբակալվածների շարքում են նաև համայնքի ղեկավարը և գլխավոր ճարտարապետը։

Мэр Гюмри Вардан Гукасян, готовясь покинуть здание администрации в сопровождении полиции, заявил: «Уходим, соблюдаем букву закона. Пусть смотрят, что хотят. Потом всё станет ясно», — передаёт «Panorama.am ».
Советник мэра Лилит Агекян сообщила, что правоохранительные органы изъяли всю технику, принадлежащую мэрии Гюмри, включая поливочные машины, мусоровозы и трактор, пишет «Sputnik Армения».
Ранее Антикоррупционный комитет сообщил, что ряд должностных лиц Гюмрийской мэрии обвиняются в получении и даче взяток в крупных размерах. Восемь человек были задержаны, в том числе глава общины и главный архитектор города.