Առաջիկայում հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շրջանակներում միջգերատեսչական հանդիպում է տեղի ունենալու։ Այս մասին ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Ըստ նրա` հանդիպմանը քննարկվելու են Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերականգման հետ կապված հարցեր։ Ռուբինյանի փոխանցմամբ` հանդիպումից հետո մանրամասներ կներկայացվեն։ Թե որտեղ է լինելու հանդիպումը, Ռուբինյանը չի ասել։
Սեպտեմբերի 12-ին Երևան էր ժամանել թուրքական կողմի բանագնաց Սերդար Քըլըչը։ Ռուբինյանը չի անդրադարձել այն հարցին՝ արդյոք Քըլըչի անձնագրում մուտքի և ելքի կնիք դրվել է, թե` ոչ։
Քըլըչը 2021-ին՝ հայ – թուրքական կարգավորման գործընթացի մեկնարկից ի վեր, առաջին անգամ էր Երևանում: Նա ժամանել էր հայ – թուրքական սահմանի Մարգարայի անցակետով, որտեղ նրան դիմավորել էր Երևանի բանագնաց Ռուբեն Ռուբինյանը:

As part of the ongoing Armenian–Turkish normalization process, an interagency meeting is set to take place soon, announced Armenia’s special envoy Ruben Rubinyan, Factor.am reports.
Rubinyan stated that the upcoming meeting will focus on issues related to restoring the Gyumri–Kars railway. He did not specify the location of the meeting but promised details will be provided afterward.
He declined to comment on whether Turkish envoy Serdar Kılıç, who visited Yerevan on September 12, received entry or exit stamps in his passport.
The September visit marked Kılıç’s first trip to Yerevan since the launch of the normalization talks in 2021. He crossed the Armenian–Turkish border via the Margara checkpoint, where he was welcomed by Rubinyan.