Առաջիկայում հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շրջանակներում միջգերատեսչական հանդիպում է տեղի ունենալու։ Այս մասին ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը, հայտնում է Factor.am-ը։
Ըստ նրա` հանդիպմանը քննարկվելու են Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերականգման հետ կապված հարցեր։ Ռուբինյանի փոխանցմամբ` հանդիպումից հետո մանրամասներ կներկայացվեն։ Թե որտեղ է լինելու հանդիպումը, Ռուբինյանը չի ասել։
Սեպտեմբերի 12-ին Երևան էր ժամանել թուրքական կողմի բանագնաց Սերդար Քըլըչը։ Ռուբինյանը չի անդրադարձել այն հարցին՝ արդյոք Քըլըչի անձնագրում մուտքի և ելքի կնիք դրվել է, թե` ոչ։
Քըլըչը 2021-ին՝ հայ – թուրքական կարգավորման գործընթացի մեկնարկից ի վեր, առաջին անգամ էր Երևանում: Նա ժամանել էր հայ – թուրքական սահմանի Մարգարայի անցակետով, որտեղ նրան դիմավորել էր Երևանի բանագնաց Ռուբեն Ռուբինյանը:

По словам спецпредставителя Армении Рубена Рубиняна, в ближайшее время пройдёт межведомственная встреча в рамках нормализации отношений с Турцией, передаёт Factor.am .
Он отметил, что в повестке встречи будет обсуждение вопросов, касающихся восстановления железнодорожного сообщения Гюмри–Карс. Где именно состоится встреча, Рубинян не уточнил, пообещав представить подробности позже.
Он также отказался комментировать, были ли проставлены въездные и выездные штампы в паспорте турецкого спецпредставителя Сердара Кылыча, посетившего Ереван 12 сентября.
Этот визит стал первым приездом Кылыча в Ереван с начала процесса нормализации в 2021 году. Он пересёк границу через КПП Маргара, где его встретил армянский спецпредставитель Рубен Рубинян.