Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ողջունել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ դեպի Հայաստան բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացման մասին հայտարարությունը։
Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ինչպես Ադրբեջանի, այնպես էլ Ղազախստանի գործընկերների ջանքերն այս ուղղությամբ՝ ընդգծելով նման համագործակցության նշանակությունը, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Ինչ խոսք, ուրախ եմ և ողջունում եմ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի որոշումը՝ Հայաստանի ուղղությամբ բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացման վերաբերյալ։ Այս քայլը կարևոր նշանակություն ունի տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման, փոխվստահության ամրապնդման և խաղաղության օրակարգի առաջմղման գործում։ Բարձր եմ գնահատում Ադրբեջանի և Ղազախստանի գործընկերներիս ներդրած ջանքերն ու այս ուղղությամբ իրականացված աշխատանքը»,– նշել է Գրիգորյանը։
Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունը ողջունող հայտարարություն է տարածել նաև ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:

Armenia’s Deputy Prime Minister Mher Grigoryan has welcomed Azerbaijani President Ilham Aliyev’s announcement on lifting restrictions on cargo shipments bound for Armenia.
Grigoryan praised both Azerbaijani and Kazakhstani partners for their efforts in this direction, emphasizing the significance of such cooperation, Armenpress reports.
“Indeed, I welcome the President of the Republic of Azerbaijan’s decision to lift restrictions on cargo shipments toward Armenia. This move is of great importance for opening regional communications, strengthening mutual trust, and advancing the peace agenda. I highly value the efforts and work done by our partners in Azerbaijan and Kazakhstan in this regard,” Grigoryan said.