Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ողջունել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ դեպի Հայաստան բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացման մասին հայտարարությունը։
Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ինչպես Ադրբեջանի, այնպես էլ Ղազախստանի գործընկերների ջանքերն այս ուղղությամբ՝ ընդգծելով նման համագործակցության նշանակությունը, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Ինչ խոսք, ուրախ եմ և ողջունում եմ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի որոշումը՝ Հայաստանի ուղղությամբ բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացման վերաբերյալ։ Այս քայլը կարևոր նշանակություն ունի տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման, փոխվստահության ամրապնդման և խաղաղության օրակարգի առաջմղման գործում։ Բարձր եմ գնահատում Ադրբեջանի և Ղազախստանի գործընկերներիս ներդրած ջանքերն ու այս ուղղությամբ իրականացված աշխատանքը»,– նշել է Գրիգորյանը։
Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունը ողջունող հայտարարություն է տարածել նաև ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:

Вице-премьер Армении Мгер Григорян приветствовал заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о снятии ограничений на грузоперевозки в направлении Армении.
Григорян выразил признательность партнёрам из Азербайджана и Казахстана за усилия в этом направлении, подчеркнув важность такого рода сотрудничества, сообщает «Арменпресс».
«Безусловно, я рад и приветствую решение президента Азербайджанской Республики о снятии ограничений на грузоперевозки в направлении Армении. Этот шаг имеет важное значение для открытия региональных коммуникаций, укрепления взаимного доверия и продвижения повестки мира. Я высоко оцениваю усилия и работу, проделанную нашими партнёрами в Азербайджане и Казахстане», заявил Григорян.
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян также распространила заявление, приветствующее заявление президента Азербайджана.