Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանին այցելել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին, հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
Նախարար Չիկովանին ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին և ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ։
Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի առանձնազրույցը: Նախարարները բարձր են գնահատել պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցության ներկա ընթացքը, միմյանց ներկայացրել երկու երկրների զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ, ձեռք բերել պայմանավորվածություններ:

Georgian Defense Minister Irakli Chikovani has visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex in Yerevan to honor the memory of the victims of the Armenian Genocide, Armenia’s Ministry of Defense reported.
Chikovani laid a wreath at the memorial and placed flowers at the eternal flame commemorating the victims.
A private meeting also took place between Armenian Defense Minister Suren Papikyan and his Georgian counterpart. The two ministers commended the current level of defense cooperation between Armenia and Georgia, shared updates on ongoing military reforms in their respective countries, and reached new agreements.