ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը տեղեկացրել է, որ հոկտեմբերի 22-ին հանդիպել է Երևանում կայացած հայ-ադրբեջանական քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետերկկողմ կլոր-սեղան քննարկման մասնակիցների հետ։
«Բարձր եմ գնահատել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակներում նման ձևաչափն ընդգրկող հանդիպումների անցկացումը, որոնք միտված են դրական ազդելու մարդկանց միջև շփումների հաստատմանը: Ընդգծել եմ, որ հանրության տարբեր շերտերի ներգրավվումը միմիայն ամրապնդելու է խաղաղությունը:
Քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել հայկական կողմին՝ միջոցառումը կազմակերպելու և դրական մթնոլորտ ապահովելու համար: Մասնակիցներն ընդգծել են նման նախաձեռնությունների շարունակականության կարևորությունը՝ ուղղված փոխվստահության և համագործակցության ամրապնդմանը:
Հանդիպման երկրորդ մասում պատասխանել եմ ներկաների հարցերին»,-գրել է նա։
Հայտնի է դարձել, որ Հայաստան ժամանած ադրբեջանցի փորձագետների թվում է նաև Լաչինի միջանցքը փակած «էկոակտիվիստ» Դիլարա Էֆենդիևան։ Այդ մասին գրել է «Փաստերի ստուգման հարթակը»։

Secretary of the Security Council Armen Grigoryan has announced that on October 22 he met with participants of a bilateral roundtable discussion held in Yerevan, which brought together representatives of Armenian and Azerbaijani civil society.
“I highly value the holding of such meetings within the framework of the Armenia-Azerbaijan normalization process. These initiatives aim to foster interpersonal communication. I emphasized that engaging various layers of the public will only reinforce peace,” Grigoryan wrote.
According to him, civil society representatives expressed their gratitude to the Armenian side for organizing the event and ensuring a positive atmosphere. The participants stressed the importance of continuing such initiatives to strengthen mutual trust and cooperation.
Grigoryan noted that in the second part of the meeting, he answered the attendees’ questions.
It was revealed by the Fact Investigation Platform that among the Azerbaijani experts visiting Armenia was Dilara Efendiyeva, one of the “eco-activists” involved in the blockade of the Lachin Corridor.