Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հերթական նիստի ժամանակ, դիմելով «Պատիվ ունեմ» խմբակցությանը, ասել է, որ «ՀՀԿ-ի ամբողջ քաղաքական կարիերան սուտն է»։
«Ուզում եմ հասկանալ՝ Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչը ինչքան ուժ և եռանդ պետք է ունենա, որ գա, ստեղից խոսի ստի մասին։ Ձեր ամբողջ քաղաքական կարիերան, կարելի է ասել՝ լոգոն, ղեկավարը, սուտն է. դուք դրա պատճառով եք իշխանություն կորցրել»,- ասել է նա, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Նրա խոսքով՝ Սերժ Սարգսյանն այնքան է սուտ խոսել, որ ժողովուրդն ասաց՝ «հերիք է՝ մեզ խաբեք»:
«Էլ չեմ ասում՝ իմպիչմենտ էիք անում՝ 24 հոգի քվեարկեց, 34-ն էլ չկարողացաք։ Դուք ճիշտ եք անում, որ չեք գալիս դահլիճ ու ճիշտ եք անում, որ ամաչում եք»,-ընդգծել է նա։
ԱԺ նախագահը խոսել է նաև իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության մասին՝ բարձր գնահատելով թիմակիցների աշխատանքը և իրենց քաղաքական առաջընթացը։
Անդրադառնալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներին՝ նա նշել է. «Հարգելի պատգամավորներ, ես գործի բերումով բոլորիդ ելույթները ուշի ուշով լսում եմ, բայց պետք է ասեմ, որ հպարտանում եմ մեր խմբակցությունով։ 5 տարվա ընթացքում ծանրակշիռ քաղաքական գործիչներ ենք այս խմբակցությունով ի հայտ բերել։ Բոլորիդ սրտիկ»,-նշել է ԱԺ նախագահը։

He added that he is proud of his parliamentary group.
During a recent National Assembly session, Parliament Speaker Alen Simonyan addressed the "I Have Honor" opposition faction, stating that "the entire political career of the Republican Party of Armenia (RPA) is built on lies."
"I want to understand how much strength and energy an RPA representative must have to stand here and talk about lies. Your entire political career, your logo, your leader, is a lie. That’s why you lost power," Simonyan said, as reported by Radar Armenia.
He added that former president Serzh Sargsyan lied so often that the public eventually said, "enough lies."
"And let’s not forget that you launched an impeachment motion, and only 24 voted for it. You couldn’t even gather 34. You’re right not to show up in the chamber. You’re right to be ashamed," he said.
Simonyan also praised the ruling "Civil Contract" faction, commending his colleagues' work and political development.
Referring to Civil Contract MPs, he stated: "Dear colleagues, I carefully listen to all your speeches as part of my work, and I must say—I’m proud of our faction. Over these five years, we’ve produced weighty political figures." the Speaker concluded.