Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հերթական նիստի ժամանակ, դիմելով «Պատիվ ունեմ» խմբակցությանը, ասել է, որ «ՀՀԿ-ի ամբողջ քաղաքական կարիերան սուտն է»։
«Ուզում եմ հասկանալ՝ Հանրապետական կուսակցության ներկայացուցիչը ինչքան ուժ և եռանդ պետք է ունենա, որ գա, ստեղից խոսի ստի մասին։ Ձեր ամբողջ քաղաքական կարիերան, կարելի է ասել՝ լոգոն, ղեկավարը, սուտն է. դուք դրա պատճառով եք իշխանություն կորցրել»,- ասել է նա, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Նրա խոսքով՝ Սերժ Սարգսյանն այնքան է սուտ խոսել, որ ժողովուրդն ասաց՝ «հերիք է՝ մեզ խաբեք»:
«Էլ չեմ ասում՝ իմպիչմենտ էիք անում՝ 24 հոգի քվեարկեց, 34-ն էլ չկարողացաք։ Դուք ճիշտ եք անում, որ չեք գալիս դահլիճ ու ճիշտ եք անում, որ ամաչում եք»,-ընդգծել է նա։
ԱԺ նախագահը խոսել է նաև իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության մասին՝ բարձր գնահատելով թիմակիցների աշխատանքը և իրենց քաղաքական առաջընթացը։
Անդրադառնալով «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներին՝ նա նշել է. «Հարգելի պատգամավորներ, ես գործի բերումով բոլորիդ ելույթները ուշի ուշով լսում եմ, բայց պետք է ասեմ, որ հպարտանում եմ մեր խմբակցությունով։ 5 տարվա ընթացքում ծանրակշիռ քաղաքական գործիչներ ենք այս խմբակցությունով ի հայտ բերել։ Բոլորիդ սրտիկ»,-նշել է ԱԺ նախագահը։

23 Октябрь 2025 - 14:43 AMT
Во время очередного заседания парламента председатель Национального собрания Ален Симонян, обращаясь к оппозиционной фракции «Честь имею», заявил: «Вся политическая карьера Республиканской партии Армении — это ложь».
«Хочу понять, сколько нужно иметь сил и энергии, чтобы представитель РПА пришёл сюда и стал говорить о лжи. Вся ваша политическая карьера, ваш логотип, ваш лидер — ложь. Именно из-за этого вы потеряли власть», сказал он, сообщает Radar Armenia.
По его словам, экс-президент Серж Саргсян так часто лгал, что народ в конце концов сказал: «Хватит нас обманывать».
«И ещё — вы начали процедуру импичмента, за которую проголосовали 24 человека. Даже 34 не смогли собрать. Вы правильно делаете, что не приходите в зал, и правильно делаете, что вам стыдно», — добавил он.
Симонян также высоко оценил деятельность правящей фракции «Гражданский договор», поблагодарив коллег за работу и политическое развитие.
Обращаясь к депутатам «Гражданского договора», он отметил: «Уважаемые депутаты, я по долгу службы внимательно слушаю все ваши выступления и должен сказать, что горжусь нашей фракцией. За эти пять лет мы сформировали влиятельных политиков.», заключил спикер.