ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակությունը հոկտեմբերի 30-ից մինչև նոյեմբերի 3-ը կգործուղվում է Բահրեյն և Բելգիա՝ մասնակցելու միջազգային համաժողովների։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել։
Պատվիրակության կազմում են նաև ԱԽ քարտուղարի օգնական Սևակ Ղահրամանյանը, ինչպես նաև խորհրդականներ Միքայել Ավետիսյանը և Կոնստանտին Ղազարյանը։
Բահրեյնում նրանք կմասնակցեն Մանամայի երկխոսությանը, իսկ Բելգիայում՝ «Խաղաղության խաչմերուկ» խորագրով կազմակերպվող համաժողովին։

An official Armenian delegation led by Secretary of the Security Council Armen Grigoryan will visit Bahrain and Belgium from October 30 to November 3 to participate in international conferences, according to a decree signed by Prime Minister Nikol Pashinyan.
In Bahrain, the delegation will attend the Manama Dialogue, and in Belgium, they will take part in a conference titled “Crossroads of Peace.”
The delegation includes Grigoryan’s assistant Sevak Ghahramanyan and advisors Mikael Avetisyan and Konstantin Ghazaryan.