Երևանի քաղաքապետարանը նախազգուշացնում է, որ սոցիալական ցանցերում տարածվում են տրանսպորտային տոմսերի կեղծ էջեր:
«Սոցիալական հարթակներում տարածվում են «Երևանի քաղաքապետարան տրանսպորտ» և «Հասարակական տրանսպորտը Երևանում» վերնագրով կեղծ էջեր, որտեղ առաջարկվում է մատչելի տարբերակով տոմս ձեռք բերել:
Հիշեցնում ենք, որ թվային տիրույթում տրանսպորտի տոմս կարելի է ձեռք բերել բացառապես Telcell Wallet բջջային հավելվածի միջոցով, համապատասխան կայքի միջոցով, Telcell տերմինալների միջոցով, Telcell սպասարկման կետերում»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

24 Октябрь 2025 - 13:53 AMT
Мэрия Еревана уведомляет, что распространяются поддельные страницы продажи проездных билетов в социальных сетях и просит приобретать билеты исключительно через официальные каналы.
В сообщении мэрии отмечается, что в социальных платформах обнаружены фейковые страницы под заголовками «Երևանի քաղաքապետարան տրանսպորտ» и «Հասարակական տրանսպորտը Երևանում», где предлагаются якобы доступные варианты билетов. В заявлении подчёркивается, что цифровые проездные билеты можно приобрести только следующими официальными способами:
• через мобильное приложение Telcell Wallet;
• через официальный веб-сайт;
• через терминалы Telcell;
• в пунктах обслуживания Telcell.
Мэрия принимает меры по блокировке и удалению поддельных страниц и призывает пользователей проверять источники перед покупкой. Более подробную информацию и официальные указания по билетам можно найти на сайте.