Երևանում հոկտեմբերի 28-30-ը կանցկացվի Արևելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովի՝ Եվրանեսթի, 12-րդ լիագումար նիստը, ինչպես նաև բյուրոյի ու հանձնաժողովների նիստերը, հայտնում է Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը։
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Քաղաքական, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հանձնաժողովը, ինչպես նաև Տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման և ԵՄ քաղաքականություններին համապատասխանեցման հանձնաժողովը նիստեր են անցկացրել հոկտեմբերի 28-ին՝ առավոտյան ժամը 10:00-ին։
Նույն օրը՝ կեսօրից հետո ժամը 14:00-ին, նիստեր են գումարել Սոցիալական, զբաղվածության, կրթության, մշակույթի և քաղաքացիական հասարակության, ինչպես նաև Էներգետիկ անվտանգության հարցերով զբաղվող հանձնաժողովները։

The 12th plenary session of the EuroNest Parliamentary Assembly will be held in Yerevan from October 28 to 30, along with meetings of its Bureau and committees, according to the Armenian National Assembly’s Department of Public Relations and Communications.
On the morning of October 28, the Committee on Political Affairs, Human Rights and Democracy, and the Committee on Economic Integration, Legal Approximation and Convergence with EU Policies convened their sessions at 10:00 a.m.
Later in the day, at 2:00 p.m., meetings were held by the Committee on Social Affairs, Employment, Education, Culture and Civil Society, as well as the Committee on Energy Security.