Երևանում հոկտեմբերի 28-30-ը կանցկացվի Արևելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովի՝ Եվրանեսթի, 12-րդ լիագումար նիստը, ինչպես նաև բյուրոյի ու հանձնաժողովների նիստերը, հայտնում է Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը։
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Քաղաքական, մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության հանձնաժողովը, ինչպես նաև Տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման և ԵՄ քաղաքականություններին համապատասխանեցման հանձնաժողովը նիստեր են անցկացրել հոկտեմբերի 28-ին՝ առավոտյան ժամը 10:00-ին։
Նույն օրը՝ կեսօրից հետո ժամը 14:00-ին, նիստեր են գումարել Սոցիալական, զբաղվածության, կրթության, մշակույթի և քաղաքացիական հասարակության, ինչպես նաև Էներգետիկ անվտանգության հարցերով զբաղվող հանձնաժողովները։

С 28 по 30 октября в Ереване пройдёт 12-е пленарное заседание парламентской ассамблеи «Евронест», а также заседания бюро и профильных комитетов. Об этом сообщает управление по связям с общественностью и коммуникациям Национального собрания Армении.
28 октября в 10:00 утра свои заседания провели Комитет по политическим вопросам, правам человека и демократии и Комитет по экономической интеграции, юридическому сближению и соответствию политике ЕС.
В этот же день в 14:00 состоялись заседания Комитета по социальным вопросам, занятости, образованию, культуре и гражданскому обществу, а также Комитета по вопросам энергетической безопасности.