Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանի գլխավորությամբ կայացել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է անձնական տվյալների պաշտպանության նոր մարմնի ձևավորմանն ուղղված գործընթացը, հայտնում է արդարադատության նախարարությունը։
Քննարկման ընթացքում մասնակիցները հատուկ ընդգծում են արել այն հանգամանքը, որ նման կառույցի ստեղծումը կոչված է ամրապնդելու տվյալների պաշտպանության ոլորտի ինստիտուցիոնալ հիմքերը։
Անձնական տվյալների պաշտպանությունն առանձնակի կարևորություն է ստացել հատկապես տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի արագընթաց զարգացման պայմաններում։ Զարգացման նման տեմպերն իրենց հետ բերում են նաև մի շարք մարտահրավերներ անձնական տվյալների արտահոսքի և նոր տեսակի խաբեությունների տեսքով։

Под председательством министра юстиции Србуи Галян состоялось совещание, в ходе которого был обсужден процесс создания нового органа по защите персональных данных. Об этом сообщает Министерство юстиции.
Участники подчеркнули, что учреждение такой структуры важно для укрепления институциональной базы в сфере защиты персональной информации.
Защита персональных данных приобрела особую значимость на фоне стремительного развития информационных технологий. Эти процессы порождают риски утечек данных и появления новых видов цифрового мошенничества.