Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանի գլխավորությամբ կայացել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է անձնական տվյալների պաշտպանության նոր մարմնի ձևավորմանն ուղղված գործընթացը, հայտնում է արդարադատության նախարարությունը։
Քննարկման ընթացքում մասնակիցները հատուկ ընդգծում են արել այն հանգամանքը, որ նման կառույցի ստեղծումը կոչված է ամրապնդելու տվյալների պաշտպանության ոլորտի ինստիտուցիոնալ հիմքերը։
Անձնական տվյալների պաշտպանությունն առանձնակի կարևորություն է ստացել հատկապես տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի արագընթաց զարգացման պայմաններում։ Զարգացման նման տեմպերն իրենց հետ բերում են նաև մի շարք մարտահրավերներ անձնական տվյալների արտահոսքի և նոր տեսակի խաբեությունների տեսքով։

Under the leadership of Justice Minister Srbuhi Galyan, a consultation was held to discuss the ongoing process of establishing a new institution for personal data protection, according to the Ministry of Justice.
Participants emphasized that the creation of such a body is essential for reinforcing the institutional foundations of data protection in Armenia.
The issue of personal data protection has gained heightened importance amid the rapid growth of the information technology sector. This expansion has brought new challenges, including data leaks and emerging forms of digital fraud.