Հայաստանը պաշտոնապես միացել է Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամին։ Հոկտեմբերի 29-ին Փարիզի խաղաղության 8-րդ համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և «Հանրային շահերի լրատվամիջոցների միջազգային հիմնադրամի» (International Fund for Public Interest Media, IFPIM) գործադիր տնօրեն Նիշանտ Լալվանին ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր։
«Փաստաթղթի ստորագրմամբ Հայաստանը պաշտոնապես միանում է Հիմնադրամին՝ Թիրախային տարածաշրջանի անդամ երկրի կարգավիճակով, ինչը հնարավորություն կտա խթանել Հայաստանում մեդիագրագիտությունը, ինչպես նաև անկախ և փաստահեն լրագրության զարգացումը»,–ասվում է ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։

30 Октябрь 2025 - 12:05 AMT
Армения официально присоединилась к Международному фонду общественных СМИ (International Fund for Public Interest Media, IFPIM). 29 октября в рамках 8-го Парижского форума мира министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и исполнительный директор IFPIM Нишант Лалвани подписали меморандум о взаимопонимании.
«С подписанием документа Армения официально становится страной-участницей Фонда в статусе государства из приоритетного региона. Это позволит содействовать развитию медиаграмотности, а также независимой и основанной на фактах журналистики в Армении», — говорится в сообщении МИД.