Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ներկայացուցիչ Արսեն Թորոսյանը, խոսելով 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների մասին, ասել է, որ այնպիսի վստահություն են վայելում ժողովրդի շրջանում, որ հաղթելու են։
«Մենք մեր կատարած աշխատանքով, մեր ծրագրով և իրական Հայաստանի խաղաղության տեսլականով այնպիսի վստահություն ենք վայելում մեր ժողովրդի շրջանում, որ մենք հաղթելու ենք ընտրություններում»,–ասել է նա, հայտնում է 1lurer.am-ը։
Անդրադառնալով նոյեմբերի 16-ին կայանալիք Վաղարշապատի համայնքային ընտրություններին՝ Թորոսյանն ընդգծել է, որ իշխող ուժի մրցակիցները, թե՛ գաղափարական, թե՛ դիրքավորման առումով, որևէ կերպ չեն տարբերվում խորհրդարանական ընդդիմադիր ուժերից։
«Վստահ եմ՝ Վաղարշապատի ժողովուրդը կրկին ճիշտ ընտրություն է կատարելու, նաև մեր թեկնածուի անձով պայմանավորված՝ մենք հաղթելու ենք Վաղարշապատի ընտրությունները»,- ասել է Թորոսյանը։
Նոյեմբերի 16-ին Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում նախատեսվում են ավագանու ընտրություններ, որին հայտ են ներկայացրել 11 քաղաքական ուժ։ Դրանք են՝ «Հայրենիք» կուսակցությունը, «Հաղթանակ» կուսակցությունների դաշինքը՝ բաղկացած «Առաջ» և «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցություններից, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը, «Մայր Հայաստան» ազգային-դեմոկրատական կուսակցությունը, «Ժառանգություն» կուսակցությունը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, «Հանրապետություն» կուսակցությունը և «Համահայկական ճակատ» կուսակցությունը։

Министр труда и социальных вопросов Армении и представитель правящей партии «Гражданский договор» Арсен Торосян в интервью заявил, что партия уверена в победе на предстоящих парламентских выборах 2026 года благодаря высокому уровню общественного доверия.
«Своей работой, программами и видением мира для реальной Армении мы завоевали такое доверие народа, что обязательно победим на выборах», — отметил он, передает 1lurer.am .
Говоря о предстоящих 16 ноября выборах в орган местного самоуправления общины Вагаршапат, Торосян подчеркнул, что оппоненты правящей силы ни идейно, ни по сути не отличаются от парламентской оппозиции.
«Уверен, что жители Вагаршапата вновь сделают правильный выбор, и благодаря качествам нашего кандидата — мы победим на этих выборах», — заявил он.
В выборах в Совет старейшин Вагаршапата в Армавирской области примут участие 11 политических сил, в том числе партия «Родина», блок «Победа» (включающий партии «Вперед» и АРФ), партия «Гражданский договор», «Свободные демократы», национально-демократическая партия «Мать Армения», партия «Наследие», «Национальный прогресс», партия «Республика» и «Всеармянский фронт».