Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ներկայացուցիչ Արսեն Թորոսյանը, խոսելով 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների մասին, ասել է, որ այնպիսի վստահություն են վայելում ժողովրդի շրջանում, որ հաղթելու են։
«Մենք մեր կատարած աշխատանքով, մեր ծրագրով և իրական Հայաստանի խաղաղության տեսլականով այնպիսի վստահություն ենք վայելում մեր ժողովրդի շրջանում, որ մենք հաղթելու ենք ընտրություններում»,–ասել է նա, հայտնում է 1lurer.am-ը։
Անդրադառնալով նոյեմբերի 16-ին կայանալիք Վաղարշապատի համայնքային ընտրություններին՝ Թորոսյանն ընդգծել է, որ իշխող ուժի մրցակիցները, թե՛ գաղափարական, թե՛ դիրքավորման առումով, որևէ կերպ չեն տարբերվում խորհրդարանական ընդդիմադիր ուժերից։
«Վստահ եմ՝ Վաղարշապատի ժողովուրդը կրկին ճիշտ ընտրություն է կատարելու, նաև մեր թեկնածուի անձով պայմանավորված՝ մենք հաղթելու ենք Վաղարշապատի ընտրությունները»,- ասել է Թորոսյանը։
Նոյեմբերի 16-ին Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում նախատեսվում են ավագանու ընտրություններ, որին հայտ են ներկայացրել 11 քաղաքական ուժ։ Դրանք են՝ «Հայրենիք» կուսակցությունը, «Հաղթանակ» կուսակցությունների դաշինքը՝ բաղկացած «Առաջ» և «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցություններից, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունը, «Մայր Հայաստան» ազգային-դեմոկրատական կուսակցությունը, «Ժառանգություն» կուսակցությունը, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը, «Հանրապետություն» կուսակցությունը և «Համահայկական ճակատ» կուսակցությունը։

Arsen Torosyan, Armenia’s Minister of Labor and Social Affairs and a representative of the ruling Civil Contract party, expressed confidence in their victory in the 2026 parliamentary elections, citing strong public support.
“With our performance, our programs, and our vision for a peaceful Armenia, we enjoy such trust among the people that we will win the elections,” Torosyan said, as reported by 1lurer.am .
Speaking about the upcoming local elections in Vagharshapat scheduled for November 16, Torosyan emphasized that the ruling party’s rivals do not differ ideologically or politically from the parliamentary opposition.
“I’m confident that the people of Vagharshapat will once again make the right choice. Also, given the qualities of our candidate, we will win the Vagharshapat elections,” he said.
Eleven political forces are competing in the upcoming Vagharshapat municipal council elections in Armavir Province. These include the Homeland Party, the Victory alliance (consisting of the Forward Party and the Armenian Revolutionary Federation), Civil Contract, Free Democrats, Mother Armenia National-Democratic Party, Heritage Party, National Progress Party, Republic Party, and the Pan-Armenian Front.