ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը հայտնել է, որ գեներալ-մայոր Հայկ Բաբայանը մոտ օրերս կնշանակվի ոստիկանության գվարդիայի հրամանատարի պաշտոնում, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Բաբայանը նախագահի հրամանագրով ազատվել է ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատարի և միաժամանակ՝ ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից։
Հայկ Բաբայանը ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատար էր նշանակվել 2020 թվականի նոյեմբերին։
2024թ․ հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովն ընդունեց օրինագիծ, որով նախատեսվում է 2025թ․ նոյեմբերի 1-ից Հայաստանում ձևավորել ոստիկանական գվարդիա։

MP Armen Khachatryan from the ruling Civil Contract party has announced that Major General Hayk Babayan will soon be appointed as the commander of the Police Guard, Factor.am reports.
Earlier, it was revealed that Babayan had been relieved of his duties as Commander of the Police Troops and concurrently as Deputy Chief of Police by a presidential decree.
Babayan had been serving as the Commander of Armenia’s Police Troops since November 2020.
On October 24, 2024, the National Assembly of Armenia passed legislation establishing a Police Guard, set to come into force on November 1, 2025.