Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բահրեյնում աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Ջոնաթան Վսևիովին։ Քննարկումների առանցքում եղել են մի շարք կարևոր հարցեր, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում հաստատված կայունության և խաղաղության հարցը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–Էստոնիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը, ինչպես նաև Հայաստան–Եվրոպական միություն համագործակցության ընթացքը և ապագա հեռանկարները։ Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության վերաբերյալ
Գրիգորյանը «Մանամայի երկխոսություն 2025» նախաձեռնության շրջանակում Բահրեյնում հանդիպել է նաև մի շարք այլ պաշտոնյաների, այդ թվում Կիպրոսի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական և Հետախուզական ծառայության տնօրեն Թասոս Ցիոնիսիին, Իրաքի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական Քասիմ ալ-Արաջիին, Շվեյցարիայի ազգային անվտանգության խորհրդական Գաբրիել Լյուխինգերին, ինչպես նաև Իսպանիայի պետական անվտանգության գլխավոր տնօրեն Էդգար Լավանդոսին։

1 Ноябрь 2025 - 10:12 AMT
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян в рамках рабочего визита в Бахрейн встретился с генеральным секретарем МИД Эстонии Йонатаном Всевиовым. Центральными темами обсуждения стали вопросы стабильности и мира на Южном Кавказе.
Стороны также рассмотрели развитие двусторонних отношений между Арменией и Эстонией, текущее состояние и перспективы сотрудничества Армения–Европейский союз. Были обменены мнения по вопросам мира и безопасности в регионе.
В рамках инициативы «Манамский диалог 2025» Григорян провёл встречи и с другими официальными лицами, включая советника по нацбезопасности и директора разведслужбы президента Кипра Тасоса Циониса, советника президента Ирака по нацбезопасности Касима аль-Араджи, советника по нацбезопасности Швейцарии Габриэля Люхингера и генерального директора госбезопасности Испании Эдгара Лавандоса.