Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բահրեյնում աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Ջոնաթան Վսևիովին։ Քննարկումների առանցքում եղել են մի շարք կարևոր հարցեր, այդ թվում՝ Հարավային Կովկասում հաստատված կայունության և խաղաղության հարցը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–Էստոնիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացումը, ինչպես նաև Հայաստան–Եվրոպական միություն համագործակցության ընթացքը և ապագա հեռանկարները։ Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղության վերաբերյալ
Գրիգորյանը «Մանամայի երկխոսություն 2025» նախաձեռնության շրջանակում Բահրեյնում հանդիպել է նաև մի շարք այլ պաշտոնյաների, այդ թվում Կիպրոսի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական և Հետախուզական ծառայության տնօրեն Թասոս Ցիոնիսիին, Իրաքի նախագահի ազգային անվտանգության խորհրդական Քասիմ ալ-Արաջիին, Շվեյցարիայի ազգային անվտանգության խորհրդական Գաբրիել Լյուխինգերին, ինչպես նաև Իսպանիայի պետական անվտանգության գլխավոր տնօրեն Էդգար Լավանդոսին։

Secretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan met with Jonathan Vseviov, Secretary General of Estonia’s Ministry of Foreign Affairs, during a working visit to Bahrain. Their talks focused on key issues, including stability and peace in the South Caucasus.
The sides also discussed the development of bilateral Armenia–Estonia relations and the current state and prospects of Armenia–European Union cooperation. They exchanged views on regional peace and security in the South Caucasus.
As part of the Manama Dialogue 2025 initiative, Grigoryan also met with several other officials, including Cyprus National Security Adviser and Intelligence Director Tasos Tzionis, Iraq's National Security Adviser Qasim al-Araji, Switzerland's National Security Adviser Gabriel Lüchinger, and Spain’s Director General of State Security Edgar Lavandos.