Նոյեմբերի 2-ին Հաղարծին վանական համալիրի հարակից տարածքում տեղի ունեցած ավտոբուսի վթարից տուժել է 30 անձ։ 9 տուժածի բուժօգնությունը կազմակերպվել է երևանյան բուժհաստատություններում։
30 տուժածից 20-ն անհրաժեշտ հետազոտություններ անցնելուց և բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս է գրվել, հայտնել է առողջապահության նախարարությունը։
Վիրահատված քաղաքացու առողջական վիճակը կայուն ծանր է, գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ:
Վթարի հետևանքով տուժել են Վ. Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ուսանողներ։ Այդ մասին ասվում է համալսարանի ֆեյսբուքյան էջում։
Նշվում է, որ ուսանողները Դիլիջան էին մեկնել գիտաճանաչողական այցով, որը կազմակերպվել էր համալսարանի ուսանողական խորհրդի կողմից։

2 ноября вблизи монастырского комплекса Агарцин произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автобуса, в результате которого пострадало 30 человек. Девятерым пострадавшим медицинская помощь была оказана в ереванских клиниках.
По данным Министерства здравоохранения Армении, 20 из 30 пострадавших были выписаны после прохождения необходимых обследований и получения лечения.
Состояние одного пациента, перенёсшего операцию, оценивается как стабильно тяжёлое. Он находится под наблюдением врачей.
Как сообщается на странице университета в Facebook, среди пострадавших — студенты Ереванского государственного университета имени Валерия Брюсова.
Студенты находились в Дилижане в рамках познавательной экскурсии, организованной студенческим советом университета.