ԴՕԿ կուսակցության պատվավոր նախագահ Վարդան Ղուկասյանը տեղեկացրել է, որ կուսակցությունն ընտրություններին մասնակցելու է դաշինքով։ Այդ մասին ասվում է տարածված հայտարարության մեջ։
Նա հայտնել է, որ իր բոլոր լիազորությունները փոխանցում է փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանին:
«Այս պահից սկսած՝ հայտարարում եմ, որ բոլոր, անխըտիր բոլոր հարցերով իմ լիազորությունները փոխանցում եմ փաստաբան Լևոն Բաղդասարյանին, տալով նրան բացառիկ իրավունքներ ներկայացնելու իմ և մեր կուսակցության շահերն անխըտիր բոլոր հարթակներում։ Ի գիտություն ԴՕԿ կուսակցության ղեկավարության, անդամների, նվիրյալների և ընտրողների՝ ես լիակատար վստահություն եմ հայտնում պարոն Լևոն Բաղդասարյանին, ով այսուհետ նաև զբաղեցնելու է նախընտրական շտաբի պետի պաշտոնը»,-ասվում է հայտարարության մեջ։
Նա հիշեցրել է, որ վերջերս հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ հորդորելով բոլոր քաղաքական առողջ ուժերին միավորվել պետության և ժողովրդի շահերի շուրջ։
«Օրեր առաջ ես հանդես եկա կոչով՝ բոլոր քաղաքական առողջ ուժերին միավորվելու հանուն պետության և ժողովրդի։ Մինչև 2025 թ. դեկտեմբերի 1-ն այդ ուժերին տալիս եմ դիվանագիտական անձնագիր՝ կողմնորոշվելու և միանալու մեր համահայկական շարժմանը։
Դեկտեմբերի 1-ից հետո հանրության դատին կներկայացնեմ ԴՕԿ կուսակցության ընտրություններին մասնակցող 131 պատգամավորական միասնական թեկնածուների անվանացանկը, Կառավարության կազմը, ՀՀ նախագահի թեկնածուին։
Որոշված է՝ «Դեմոկրատիա, Օրենք, Կարգապահություն» կուսակցությունը ընտրություններին մասնակցելու է դաշինքով»,–նշել է նա։

3 Ноябрь 2025 - 12:06 AMT
Почетный председатель партии «Демократия, Закон, Дисциплина» (ДОК) Вардан Гукасян сообщил, что партия будет участвовать в выборах в составе блока. Об этом говорится в распространенном заявлении.
Он также заявил, что передает все свои полномочия адвокату Левону Багдасаряну.
«С настоящего момента заявляю, что все, без исключения все вопросы, я поручаю адвокату Левону Багдасаряну, наделяя его исключительными полномочиями представлять мои и нашей партии интересы на всех без исключения платформах. Вниманию руководства партии ДОК, ее членов, сторонников и избирателей, я выражаю полное доверие господину Левону Багдасаряну, который также возглавит предвыборный штаб», — говорится в заявлении.
Он напомнил, что недавно выступил с инициативой объединения всех здравомыслящих политических сил вокруг интересов государства и народа.
«Несколько дней назад я обратился с призывом ко всем политически здравым силам объединиться во имя государства и народа. Я даю этим силам дипломатическое время до 1 декабря 2025 года для определения позиции и присоединения к нашему всеармянскому движению.
После 1 декабря я представлю общественности единый список из 131 кандидата в депутаты от партии ДОК, состав будущего правительства и кандидата в президенты Армении.
Принято решение, что партия «Демократия, Закон, Дисциплина» примет участие в выборах в составе блока», — отметил он.