Երևանի տրանսպորտում թույլ տրված իրավախախտումների վերաբերյալ 935 անձի նկատմամբ կայացվել է տուգանքի որոշում։ Այդ մասին ասվել է Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստում։
673 տուգանքի որոշում կայացվել է առանց տոմս երթևեկելու, 89՝ այլ անձի արտոնությունից օգտվելու և 173-ը՝ վճարային միջոց ունենալու, սակայն չվավերացնելու համար։
Ստացվել է մոտ 100 վարչական բողոք, որից 89-ը մերժվել է անհրաժեշտ իրավական հիմնավորումներ չներկայացնելու պատճառով, 11 գործով կայացվել է բեկանման որոշում։
Sահմանվել է վարչական պատասխանատվություն տրանսպորտային ծառայությունից առանց վճարման օգտվող անձանց համար։ Կառավարությունն ընդունել է օրենքների փաթեթը, որը կարգավորում է ներհամայնքային ուղևորափոխադրումները և նախատեսում է տուգանք՝ տրանսպորտի ուղեվարձը չվճարողների համար։

3 Ноябрь 2025 - 12:07 AMT
По информации, озвученной на рабочем совещании мэрии Еревана, по фактам нарушений в общественном транспорте вынесено 935 решений о наложении штрафа.
Из них 673 случая касаются безбилетного проезда, 89 — использования чужой льготы, еще 173 — наличия, но не активации платежного средства.
Было подано около 100 административных жалоб, из которых 89 были отклонены за отсутствие надлежащих правовых обоснований. В 11 случаях штрафы были отменены.
Для лиц, пользующихся транспортом без оплаты, введена административная ответственность. Правительство приняло пакет законов, регулирующих внутримуниципальные пассажирские перевозки и предусматривающих штрафы за неоплату проезда.