ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը դատական նիստից առաջ լրագրողների այն դիտարկումներին, թե Ադրբեջանից Հայաստան ցորեն է ներմուծվում և խոսվում է խաղաղության մասին, ասել է, որ չի տեսնում խաղաղություն։
«Ես չեմ տեսնում խաղաղություն, ուղղակի չեմ տեսնում»,- ասել է Սարգսյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Հակակոռուպցիոն դատարանում կայանալու է Սարգսյանի գործով դատական նիստ, որը նախատեսված չէր։ Լրագրողի դիտարկմանը՝ ՀՀ երրորդ նախագահի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց բացակայելու արգելքը երկու գործով վերացվել է, կարծեք փորձում են նորից խափանման միջոց ընտրել։
«Ամենայն հավականությամբ, նիստը կլինի, կտեսնենք»,- ասել է Սարգսյանը։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հայտարարել է, որ ՌԴ-ից երկաթուղով ռուսական ծագման ցորեն է տեղափոխվում դեպի Հայաստան՝ Ադրբեջանի տարածքով։Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ նոյեմբերի 4–ին ՌԴ–ից, Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքով, երկաթուղով Հայաստան է ուղարկվել ցորենով 15 վագոն։ Ղազախական ծագման ցորենը նույնպես ճանապարհին է և մոտ օրերս կհասնի Հայաստան՝ կրկին Ադրբեջանի տարածքով։

Armenia’s third president, Serzh Sargsyan, stated that he does not see peace, responding to journalists ahead of a court session. His comments followed media references to grain imports via Azerbaijan and ongoing peace rhetoric.
“I don’t see peace, I simply don’t,” said Sargsyan, according to Panorama.am .
The Anti-Corruption Court is holding an unplanned hearing in the case against Sargsyan. When asked about reports that restrictions on his freedom have been lifted in two cases, possibly to impose new measures, Sargsyan responded, “Most likely, the session will happen, we’ll see.”
Armenia’s Minister of Economy Gevorg Papoyan recently announced that Russian wheat is being transported by rail to Armenia via Azerbaijani territory. According to Azerbaijani sources, 15 wagons of Russian wheat passed through Azerbaijan and Georgia to Armenia on November 4, and Kazakh wheat is also en route.