Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Պետական և մինորիտար մասնակցությամբ ընկերությունների սեփականության քաղաքականության վերաբերող հարցեր:
Ներկայացվել է քաղաքականության թիրախային շրջանակը, պետական մասնակցությամբ ընկերությունների ընդհանուր պատկերը, սեփականության մասնաբաժինները, կառավարման մոտեցումները: Նշվել է, որ պետական քաղաքականության առանցքային նպատակներից են՝ ապահովել արդյունավետ կառավարում, հաստատել հաշվետու և թափանցիկ համակարգ:
Քննարկման ընթացքում հստակեցվել են նշված ուղղություններով հետագա աշխատանքներն ու քայլերը։ Շեշտվել է նաև ՊՄԸ քաղաքականությանն օրենսդրական դաշտի համապատասխանեցման կարևորությունը:
Փաշինյանն ընդգծել է վերոնշյալ ընկերություններում կառավարման արդյունավետության բարձրացման անհրաժեշտությունը և հանձնարարել քաղաքականությունը լրամշակել՝ հաշվի առնելով քննարկման ընթացքում ներկայացված խնդիրներն ու առաջարկությունները:

Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого обсуждалась политика собственности в отношении компаний с государственным и миноритарным участием.
Были представлены рамки политики, общая структура таких компаний, доли собственности и подходы к управлению. Подчёркнуто, что среди ключевых целей государственной политики — обеспечение эффективного управления и создание системы, основанной на подотчетности и прозрачности.
В ходе обсуждения были уточнены дальнейшие действия и шаги по указанным направлениям. Также было подчеркнуто значение приведения политики в соответствие с действующим законодательством.
Пашинян отметил необходимость повышения эффективности управления в этих компаниях и поручил доработать политику с учётом выявленных проблем и предложений.