Բարձրագույն դատական խորհուրդը՝ ԲԴԽ-ն համաձայնություն է տվել Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Գրիգորյանի նկատմամբ քրվարույթ հարուցելուն։ ԲԴԽ-ի մեկ այլ որոշմամբ նրա դատավորի լիազորությունները կասեցվել են:
Նաիրա Գրիգորյանը գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դուստրն է։
ԲԴԽ որոշման մեջ ասվում է․ «Նոյեմբերի 6-ին և 7-ին դռնփակ նիստերում, հիմք ընդունելով Գլխավոր դատախազի կողմից 2025 թվականի նոյեմբերի 6-ին ներկայացված «ՀՀ Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Մանվելի Գրիգորյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ» թիվ 1/12-12-25 միջնորդությունը բավարարելու մասին Բարձրագույն դատական խորհրդի 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ի թիվ ԲԴԽ-80-Ո-Ք-5 որոշումը և ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության դատական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքի 94-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 165-րդ հոդվածի 1-ին մասով, Բարձրագույն դատական խորհրդի 2020 թվականի հոկտեմբերի 22-ի թիվ ԲԴԽ-68-Ն-15 որոշման 1-ին հավելվածի 86-րդ կետով` Բարձրագույն դատական խորհուրդը որոշում է Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Գրիգորյանի լիազորությունները կասեցնել՝ մինչև քրեական վարույթի ավարտը»:

Верховный судебный совет (ВСС) удовлетворил ходатайство прокуратуры о возбуждении уголовного преследования в отношении судьи суда первой инстанции общей юрисдикции Армавирской области Наиры Григорян. Отдельным решением ВСС приостановил ее полномочия.
Наира Григорян является дочерью генерала Манвела Григоряна.
В решении ВСС говорится: «6 и 7 ноября на закрытых заседаниях, на основании ходатайства Генерального прокурора от 6 ноября 2025 года № 1/12-12-25 о даче согласия на возбуждение публичного уголовного преследования в отношении Наиры Манвели Григорян, судьи суда первой инстанции общей юрисдикции Армавирской области, и руководствуясь частью 1 статьи 94 и частью 1 статьи 165 Конституционного закона «Судебный кодекс Республики Армения», а также пунктом 86 Приложения 1 к решению ВСС от 22 октября 2020 года № ВСС-68-Н-15, Верховный судебный совет принял решение приостановить полномочия судьи Наиры Григорян до завершения уголовного производства».