Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։ Այդ մասին հայտնել է նրա պաշտպան Արամայիս Հայրապետյանը, տեղեկացնում է Auroranews.am-ը։
«2025 թվականի հոկտեմբերի 29-ին պաշտպանական խումբը ստացել է նույն օրով՝ 2025 թվականի հոկտեմբերի 21-ով թվագրված վարույթն իրականացնող մարմնի որոշում՝ Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոցների՝ բացակայելու արգելքի հետ համակցված պաշտոնավարման կասեցում կիրառելու վերաբերյալ»,– հայտնել է Ղուկասյանի մյուս պաշտպանը` Առնոլդ Վարդանյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որՎարդան Ղուկասյանին կրկին տեղափոխել են «Երևան–կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ։ Նա հիվանդանոց էր տեղափոխվելառողջական վիճակի վատթարացման պատճառով։

8 Ноябрь 2025 - 09:41 AMT
В суд подано ходатайство об освобождении мэра Гюмри Вардана Гукасяна из-под ареста, сообщил его адвокат Арамаис Айрапетян в интервью Auroranews.am .
Другой защитник Гукасяна, Арнольд Варданян, уточнил, что 29 октября 2025 года защитники получили решение, датированное 21 октября, согласно которому орган расследования постановил применить альтернативную меру пресечения — отстранение от должности в сочетании с запретом на выезд.
Ранее сообщалось, что Гукасян был вновь переведён в уголовно-исполнительное учреждение «Ереван-Кентрон» после госпитализации из-за ухудшения состояния здоровья.