Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտպանության նախարարությունում հանդիպում է անցկացրել Զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հետ։ Հանդիպման ընթացքում վարչապետը կարևորել է բանակի շարունակական արդիականացումն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը։
Այդ համատեքստում, անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ԶՈւ զարգացման ռազմավարական տեսլականին, անվտանգության նոր միջավայրի գնահատմանը, արդյունավետ կառավարմանը, մարդկային ռեսուրսների զարգացմանը և այլ հարցերի։
Երկրի ղեկավարը պատասխանել է ԶՈւ ղեկավար կազմին հետաքրքրող հարցերին։
Ավելի վաղ Փաշինյանն անդրադարձել է պայմանագրային զինծառայողների վարձատրության չափերին՝ ներկայացնելով վերջին վիճակագրությունը կառավարության նիստի ընթացքում։ Վարչապետի խոսքով՝ շարքային կազմի պայմանագրային 1559 զինծառայող ստանում է ամսական 300–400 հազար դրամ վարձատրություն, 400 հազարից 500 հազար դրամ է ստանում 1156 զինծառայող, իսկ 523 հոգի՝ 500 հազարից 600 հազար դրամի չափով։ Նրա ներկայացմամբ՝ ևս 244 զինծառայողի վճարումը կազմում է 600 հազարից 700 հազար դրամ, իսկ 31 զինծառայող ստանում է 700, 000 դրամ ու ավելի վարձատրություն։

Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with the senior leadership of the Armed Forces at the Ministry of Defense, as part of an operational gathering. During the session, Pashinyan emphasized the importance of continuous modernization of the military and the consistent implementation of relevant reforms.
The discussion addressed the strategic vision for the development of Armenia’s Armed Forces, assessments of the new security environment, effective governance, human resource development, and other related issues.
The Prime Minister also answered questions posed by the Armed Forces’ leadership.
Previously, Pashinyan had addressed remuneration for contract soldiers during a Cabinet session. According to him, 1,559 enlisted contract soldiers earn between 300,000 and 400,000 drams per month; 1,156 receive 400,000 to 500,000 drams; 523 earn between 500,000 and 600,000 drams; 244 are paid 600,000 to 700,000 drams; and 31 soldiers receive salaries exceeding 700,000 drams.