ՀՀ Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ անցկացվող օպերատիվ հավաքի շրջանակում նոյեմբերի 10-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդես է եկել բանախոսությամբ և պատասխանել ներկաների հարցերին։
Բանախոսության ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ համապարփակ պաշտպանության և անվտանգության համակարգի տեսլականն ու դրա շուրջ տարվող աշխատանքները: Հանդիպման երկրորդ հատվածում ԱԽ քարտուղարը պատասխանել է ներկաների հարցերին, հայտնում է ԱԽ գրասենյակը։
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ԶՈւ զարգացման ռազմավարական տեսլականին, անվտանգության նոր միջավայրի գնահատմանը, արդյունավետ կառավարմանը, մարդկային ռեսուրսների զարգացմանը և այլ հարցերի։

On November 10, within the framework of the ongoing operational meeting with the Armed Forces' top leadership, Secretary of Armenia’s Security Council Armen Grigoryan delivered a presentation and answered questions from attendees.
In his remarks, Grigoryan presented the vision for Armenia’s comprehensive defense and security system, detailing the current efforts to develop and implement this framework. The second part of the meeting was dedicated to a Q&A session.
Prime Minister Nikol Pashinyan, who also attended, reiterated the importance of continuous military modernization and the need for consistent reform.
The discussions included Armenia’s Armed Forces development strategy, the evolving security environment, effective governance, and human resource development.