ՀՀ Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ անցկացվող օպերատիվ հավաքի շրջանակում նոյեմբերի 10-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդես է եկել բանախոսությամբ և պատասխանել ներկաների հարցերին։
Բանախոսության ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ համապարփակ պաշտպանության և անվտանգության համակարգի տեսլականն ու դրա շուրջ տարվող աշխատանքները: Հանդիպման երկրորդ հատվածում ԱԽ քարտուղարը պատասխանել է ներկաների հարցերին, հայտնում է ԱԽ գրասենյակը։
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ԶՈւ զարգացման ռազմավարական տեսլականին, անվտանգության նոր միջավայրի գնահատմանը, արդյունավետ կառավարմանը, մարդկային ռեսուրսների զարգացմանը և այլ հարցերի։

10 ноября в рамках оперативного сбора руководящего состава Вооружённых сил Армении секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян выступил с докладом и ответил на вопросы участников, сообщает аппарат Совбеза.
В своём выступлении Григорян представил видение системы всеобъемлющей обороны и безопасности Армении, а также текущую работу по её формированию и внедрению. Вторая часть встречи была посвящена ответам на вопросы военных.
Премьер-министр Никол Пашинян, участвовавший в мероприятии, подчеркнул необходимость непрерывной модернизации армии и последовательного проведения реформ.
В рамках сбора обсуждались стратегическое видение развития ВС Армении, оценка новой системы безопасности, эффективное управление и развитие человеческих ресурсов.