Երևանում գործող «Սերէնա» ակումբում ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի եղբորորդու և դատախազների որդիների միջև ծեծկռտուքի և դանակահարության դեպքից օրեր անց դեռևս որևէ անձի մեղադրանք չի ներկայացվել։
ՔԿ-ից հայտնել են, որ դեպքի առթիվ 2025 թվականի նոյեմբերի 3-ին նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ խուլիգանության, առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառելու և առողջությանը թեթև վնաս պատճառելու հատկանիշներով, իրականացվում է նախաքննություն, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Քրեական վարույթով առ այս պահը որևէ անձի մեղադրանք չի ներկայացվել։
Ավելի վաղ «Իշխանություն» լրատվականը գրել էր, որ «Սերէնայում» ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի եղբոր որդու և գործող դատախազների որդիների միջև կնոջ պատճառով ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով դատախազների որդիների ընկերները դանակահարվել են։

После инцидента в ереванском клубе «Серена», в котором участвовали племянник депутата от правящей партии «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна и сыновья действующих прокуроров, по делу до сих пор не предъявлено обвинений ни одному лицу.
Как сообщает Pastinfo, 3 ноября 2025 года Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по статьям о хулиганстве, причинении средней и легкой тяжести вреда здоровью. Проводится предварительное следствие.
Следственный комитет подтвердил, что на данный момент никому не предъявлено обвинение.
Ранее портал «Ишханутюн» сообщил, что конфликт произошел из-за женщины. В результате драки были ножевые ранения у друзей сыновей прокуроров.