Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի դստերը՝ Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Նաիրա Գրիգորյանին, մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի երկու տարբեր հոդվածներով։ Այդ լուրը հաստատել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Ի պատասխան ձեր հարցման՝ հայտնում ենք, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում դատական իշխանության ներկայացուցչին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 441-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով և 482-րդ հոդվածի 1-ին մասով»,– հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Ավելի քան մեկ տարի առաջ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ Նաիրա Գրիգորյանի օգնականը կալանավորվել էր՝ առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության գործով օժանդակելու կասկածանքով։
2024 թվականի նոյեմբերին մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնել էին, որ դատավոր Գրիգորյանին նախատեսվում է հարցաքննել այդ գործի շրջանակում։ 2025 թվականի նոյեմբերի 7-ին հայտնի է դարձել, որ Նաիրա Գրիգորյանի լիազորությունները կասեցվել են։

11 Ноябрь 2025 - 11:27 AMT
Наира Григорян, судья суда первой инстанции Армавирской области и дочь бывшего депутата Манвела Григоряна, обвиняется по двум различным статьям Уголовного кодекса Армении, подтвердил Антикоррупционный комитет, передает Sputnik Армения.
«В ответ на ваш запрос сообщаем, что в рамках уголовного дела, расследуемого Антикоррупционным комитетом, представителю судебной власти предъявлено обвинение по пункту 5 части 2 статьи 441 и части 1 статьи 482 УК РА», — говорится в ответе ведомства.
Более года назад в прессе появлялась информация, что помощник судьи Наиры Григорян был арестован по делу о мошенничестве в особо крупных размерах, в рамках которого он подозревался в соучастии.
В ноябре 2024 года ряд СМИ сообщали, что Григорян может быть допрошена по этому делу. 7 ноября 2025 года стало известно, что ее полномочия как судьи приостановлены.