«Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը ձերբակալվել են։ Այդ մասին հայտնել են նրանց փաստաբանները՝ Ռուբեն Մելիքյանն ու Արսեն Բաբայանը։
Պատճառը փոդքասթի նոյեմբերի 10-ի թողարկումն է, որտեղ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանն անդրադարձել են Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին, հայտնում է «Ազատությունը»։
Վաղ առավոտյան հայտնի դարձավ, որ դիմակավորված անձինք ներս են մտել «Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակների տուն։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա փորձել է մտնել Սամսոնյանի բնակարան և մասնակցել քննչական գործողություններին, սակայն դուռը նրա առջև այդպես էլ չեն բացել:
Սաղաթելյանը ևս այդ մասին հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Հենց էս պահին դիմակավորված անձինք մտնում են մեր տուն»,–գրել էր նա։
Ռուբեն Մելիքյանը ուղիղ եթերում ասել է, որ այս գործողությունները չեն կարող չկապվել օրեր առաջ տեղի ունեցած երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցի հետ։
Քննչական կոմիտեից ասել են, որ Սամսոնյանի և Սաղաթելյանի բնակարաններում կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում, հայտնում է Արմենպրեսը։
Փաստաբան Մելիքյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է, որ նոյեմբերի 7-ին եթերում Սերժ Սարգսյանի հետ ունեցած հարցազրույցից հետո՝ նոյեմբերի 9-ին, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հաղորդման հեղինակներին անվանել է «շան տղերք»։
«Նոյեմբերի 10-ի իրենց եթերում Վազգենն անդրադարձել է այդ խոսքերին ու կոշտ ձևով, Նարեկն արձագանքել է, բայց չի հայհոյում։ Որտե՞ղ է այստեղ խուլիգանությունը։ Մարդկանց անվանում են «շան տղերք», ու դա խուլիգանություն չէ, իսկ դրան պատասխանելը խուլիգանությո՞ւն է»,- ասել է նա։

Armenian podcasters detained following a broadcast that criticized Speaker Alen Simonyan, with police raids and lawyer access denied during investigations.
Two Armenian podcasters were arrested after a recent episode of their show mentioned the Speaker of Parliament.
Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelian, co-hosts of the “Imnemnimi” podcast, have been detained, according to their lawyers Ruben Melikyan and Arsen Babayan. The arrest follows the November 10 episode of the podcast, in which the hosts commented on National Assembly Speaker Alen Simonyan, as reported by “Azatutyun.”
Lawyer Ruben Melikyan said on Facebook that masked individuals entered the homes of both hosts early in the morning. Melikyan tried to enter Samsonyan’s residence to be present during the investigative actions, but the door was not opened for him.
Saghatelian also confirmed on Facebook that masked individuals were entering their home, writing, “At this very moment, masked men are entering our house.”
In a livestream, Melikyan suggested these actions may be linked to an interview aired days earlier with former President Serzh Sargsyan. He explained that following the interview on November 7, Speaker Simonyan publicly referred to the show’s hosts as “sons of a bitch” (translated from Armenian “shan tgha”) on November 9.
“In the November 10 episode, Vazgen responded sharply to those remarks, while Narek reacted without using offensive language. Where is the hooliganism? Calling someone ‘sons of a bitch’ isn’t hooliganism, but replying to it is?” Melikyan said.
The Investigative Committee confirmed that urgent investigative measures were carried out in the homes of Samsonyan and Saghatelian as part of an ongoing criminal case, according to “Armenpress.”
The lawyer also stated during the livestream that authorities are conducting a search at the Antifake office.