«Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի համահեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանը ձերբակալվել են։ Այդ մասին հայտնել են նրանց փաստաբանները՝ Ռուբեն Մելիքյանն ու Արսեն Բաբայանը։
Պատճառը փոդքասթի նոյեմբերի 10-ի թողարկումն է, որտեղ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն Սաղաթելյանն անդրադարձել են Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին, հայտնում է «Ազատությունը»։
Վաղ առավոտյան հայտնի դարձավ, որ դիմակավորված անձինք ներս են մտել «Իմնեմնիմի» փոդքաստի համահեղինակների տուն։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։ Նա փորձել է մտնել Սամսոնյանի բնակարան և մասնակցել քննչական գործողություններին, սակայն դուռը նրա առջև այդպես էլ չեն բացել:
Սաղաթելյանը ևս այդ մասին հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Հենց էս պահին դիմակավորված անձինք մտնում են մեր տուն»,–գրել էր նա։
Ռուբեն Մելիքյանը ուղիղ եթերում ասել է, որ այս գործողությունները չեն կարող չկապվել օրեր առաջ տեղի ունեցած երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցի հետ։
Քննչական կոմիտեից ասել են, որ Սամսոնյանի և Սաղաթելյանի բնակարաններում կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում, հայտնում է Արմենպրեսը։
Փաստաբան Մելիքյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է, որ նոյեմբերի 7-ին եթերում Սերժ Սարգսյանի հետ ունեցած հարցազրույցից հետո՝ նոյեմբերի 9-ին, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հաղորդման հեղինակներին անվանել է «շան տղերք»։
«Նոյեմբերի 10-ի իրենց եթերում Վազգենն անդրադարձել է այդ խոսքերին ու կոշտ ձևով, Նարեկն արձագանքել է, բայց չի հայհոյում։ Որտե՞ղ է այստեղ խուլիգանությունը։ Մարդկանց անվանում են «շան տղերք», ու դա խուլիգանություն չէ, իսկ դրան պատասխանելը խուլիգանությո՞ւն է»,- ասել է նա։

Два армянских подкастера арестованы после того, как в эфире их передачи был упомянут спикер парламента.
Как сообщили их адвокаты Рубен Меликян и Арсен Бабаян, Нарек Самсонян и Вазген Сагателян, соведущие подкаста «Имнэмними», были задержаны. Причиной стала передача от 10 ноября, в которой они затронули тему председателя Национального собрания Алена Симоняна, сообщает «Азатутюн».
По словам адвоката Рубена Меликяна, рано утром в дома обоих ведущих вошли люди в масках. Он написал об этом на своей странице в Facebook. Меликян попытался попасть в квартиру Самсоняна, чтобы присутствовать при следственных действиях, однако ему не открыли дверь.
Сагателян также сообщил об этом на своей странице в Facebook: «Прямо сейчас в наш дом заходят люди в масках», — написал он.
В прямом эфире Меликян заявил, что происходящее может быть связано с интервью третьего президента Армении Сержа Саргсяна, вышедшим несколькими днями ранее. Он отметил, что 9 ноября, на следующий день после эфира с участием Саргсяна (от 7 ноября), спикер парламента Аллен Симонян публично назвал авторов передачи «сукиными детьми» (перевод с армянского «шан тха»).
«В передаче от 10 ноября Вазген отреагировал на эти слова в резкой форме, Нарек тоже прокомментировал, но не ругался. Где тут хулиганство? Людей называют «сукиными детьми» — и это не хулиганство, а ответ — уже хулиганство?» — заявил адвокат.
Следственный комитет сообщил, что в домах Самсоняна и Сагателяна проведены неотложные следственные действия в рамках уголовного производства, передает «Арменпресс».