Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի և նրա հետ փոխկապակցված անձանց՝ Գագիկ Գյանջումյանի ու Գագիկ Բաղդասարյանի գործով նախնական լսումները Հակակոռուպցիոն դատարանում ավարտվել են, գործը մտել է հիմնական դատաքննության փուլ։
Մեղադրանքի կողմը սկսել է ներկայացնել գործով ապացույցները, որից հետո արդեն իր ապացույցները կներկայացնի պաշտպանվող կողմը կամ համապատասխան միջնորդություններ կներկայացնի, հայտնում է Aravot.am-ը։
Գագիկ Բեգլարյանի պաշտպան Հրանտ Անանյանը հայտնել է, որ մեղադրանքի առանցքում պաշտոնեական դիրքի չարաշահումն է, որը, ըստ մեղադրանքի, հանգեցրել է ծանր հետևանքների, ինչպես նաև հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գույքի օտարումը։ Նրա խոսքով՝ Գագիկ Բեգլարյանը չի ընդունում իր նկատմամբ ներկայացված մեղադրանքները և լիահույս է, որ գործի ավարտին կարդարացվի։

В Антикоррупционном суде завершились предварительные слушания по делу бывшего мэра Еревана Гагика Бегларяна и связанных с ним лиц — Гагика Гянджумяна и Гагика Багдасаряна. Дело перешло в стадию основного судебного разбирательства.
Как сообщает «Aravot.am », обвинение приступило к представлению доказательств. После завершения этого этапа защита либо представит собственные доказательства, либо подаст соответствующие ходатайства.
По словам адвоката Бегларяна, Гранта Ананяна, в центре обвинений — злоупотребление служебным положением, которое, по версии следствия, привело к тяжким последствиям, а также отчуждение имущества, полученного преступным путем. Адвокат отметил, что Гагик Бегларян не признает предъявленные ему обвинения и надеется на оправдательный приговор.