Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ–ում հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադարձել է զորհանդես կազմակերպելուն, ըստ որի՝ եթե նոյեմբերին կամ դեկտեմբերին այն լիներ, շատ տպավորիչ կլիներ։
«Կան կարծիքներ, որ զորահանդես պետք է անել, և կարծիքներ, որ չպետք է՝ ամենատարբեր նկատառումներով։ Ադրբեջանում տեղի ունեցած զորահանդեսից հետո նորից ակտիվացել են այդ թեմաները: Բայց մյուս կողմից հասկանում ենք, որ սա տեղեկատվական անվտանգության մաս է, որ չկարողանան սխալ տեղեկություններ տարածել»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը, գրում է Auroranews.am-ը։
Նա հավելել է, որ այժմ կենտրոնացած են խաղաղության օրակարգի վրա։
Փաշինյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ պատրաստ է վերջին տարիներին ձեռք բերած սպառազինությունն ու տեխնիկան ցուցադրել ոչ միայն քաղաքական ուժերին, այլև ՀՀ քաղաքացիներին։ Նա հորդորել է 50 հոգանոց խմբեր կազմել և ընտրել պատասխանատուի, նման միջոցառմանը մասնակցելու համար։

Prime Minister Nikol Pashinyan said during a parliamentary Q&A that while a military parade held in November or December would be “very impressive,” the government is currently focused on promoting peace.
“There are differing views—some say we should hold a parade, others say we shouldn’t, each for various reasons. After Azerbaijan’s recent military parade, the topic resurfaced. But we also understand that this is part of our information security; we don’t want misinformation spreading,” Pashinyan said, as reported by Auroranews.am .
He stressed that the current government agenda centers on peace.
Earlier, Pashinyan had stated he was willing to showcase Armenia’s newly acquired weapons and military equipment to political figures and citizens alike. He encouraged forming 50-person groups with designated coordinators to participate in such viewings.