Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ–ում հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադարձել է զորհանդես կազմակերպելուն, ըստ որի՝ եթե նոյեմբերին կամ դեկտեմբերին այն լիներ, շատ տպավորիչ կլիներ։
«Կան կարծիքներ, որ զորահանդես պետք է անել, և կարծիքներ, որ չպետք է՝ ամենատարբեր նկատառումներով։ Ադրբեջանում տեղի ունեցած զորահանդեսից հետո նորից ակտիվացել են այդ թեմաները: Բայց մյուս կողմից հասկանում ենք, որ սա տեղեկատվական անվտանգության մաս է, որ չկարողանան սխալ տեղեկություններ տարածել»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը, գրում է Auroranews.am-ը։
Նա հավելել է, որ այժմ կենտրոնացած են խաղաղության օրակարգի վրա։
Փաշինյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ պատրաստ է վերջին տարիներին ձեռք բերած սպառազինությունն ու տեխնիկան ցուցադրել ոչ միայն քաղաքական ուժերին, այլև ՀՀ քաղաքացիներին։ Նա հորդորել է 50 հոգանոց խմբեր կազմել և ընտրել պատասխանատուի, նման միջոցառմանը մասնակցելու համար։

Во время правительственного часа в парламенте премьер-министр Армении Никол Пашинян отметил, что если бы военный парад состоялся в ноябре или декабре, он был бы «очень впечатляющим». Однако сейчас правительство делает ставку на мир, сообщает Auroranews.am .
«Есть мнения, что парад проводить нужно, и есть мнения, что не нужно — по самым разным соображениям. После парада в Азербайджане эта тема снова стала актуальной. Но мы также понимаем, что это часть информационной безопасности, чтобы не распространялись ложные сведения», — подчеркнул Пашинян.
Он добавил, что в данный момент приоритетом остается мирная повестка.
Ранее Пашинян заявил, что готов продемонстрировать приобретённое за последние годы вооружение и технику не только политическим силам, но и гражданам. Он призвал формировать группы по 50 человек с ответственными лицами для участия в таких мероприятиях.