Կարևորելով ՀՀ կադաստրի կոմիտեի գործունեության և իրականացվող ծրագրերի արդյունավետ կազմակերպման գործընթացում քաղաքացիական հասարակության մասնակցությունը՝ ձևավորվում է կոմիտեի ղեկավարին կից հասարակական խորհրդի կազմը։
Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարին կից հասարակական խորհրդի նպատակն է ապահովել բաց և ներառական որոշումներ կայացնելուն նպաստող կենսունակ միջավայրի ձևավորում՝ խրախուսելով մասնակցային կառավարումը, շահառու խմբերին ներգրավել քաղաքականության մշակմանը և իրականացմանը, ապահովել հանրության հետ արդյունավետ ու թիրախային հաղորդակցություն, հայտնում է Արմենպրեսը։
Քաղաքացիական հասարակության այն ներկայացուցիչները կամ ֆիզիկական անձինք, որոնք ցանկություն ունեն այս ձևաչափով ներկայացնել ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների, ծրագրերի ու նախաձեռնությունների վերաբերյալ իրենց դիտարկումներն ու առաջարկները, կարող են խորհրդին անդամակցելու հայտերը ներկայացնել կոմիտե՝ [email protected] էլեկտրոնային հասցեին։
Հայտեր ներկայացնող քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությանը և ֆիզիկական անձին ներկայացվող պահանջները և հայտին կից ներկայացվող փաստաթղթերի ցանկը կարող եք տեսնել ուղեցույցում

При Комитете кадастра Республики Армения формируется общественный совет при главе Комитета, целью которого является обеспечение участия гражданского общества в эффективной организации деятельности и программ ведомства.
Как сообщает «Арменпресс», задача совета — создать жизнеспособную среду, способствующую принятию открытых и инклюзивных решений, поощряя участие в управлении, привлекая заинтересованные группы к разработке и реализации политики, а также обеспечивая эффективную и целенаправленную коммуникацию с обществом.
Представители гражданского общества и физические лица, желающие представить свои предложения и замечания по проводимым в отрасли реформам, программам и инициативам, могут подать заявку на участие в совете, отправив её на электронный адрес: [email protected].
Требования к гражданским организациям и физическим лицам, подающим заявки, а также перечень необходимых документов прилагаются в специальном руководстве.