Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում հայտարարել է, որ իր ղեկավարած կառավարությունը կատարել է երկրի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելու 2021 թվականին տրված խոստումը, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Մենք մեր մեծագույն առաքելությունը՝ երկրի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելու մասին 2021 թվականին տրված խոստումը, իրականացրել ենք: Այս մարդիկ (խմբ. նկատի ունի խորհրդարանական ընդդիմությանը) ասում են՝ չէ, դա խաղաղություն չի, բա ո՞րն է խաղաղությունը: Հայաստանը չունի այդպիսի գիտելիք, չունի այդպիսի փորձ, թե որն է խաղաղությունը, և մենք, սա իմանալով, ասում ենք՝ որն է խաղաղությունը։ Խաղաղությունն այն է, որ 1 տարի 8 ամիս Հայաստանի սահմաններում փոխհրաձգությունից զինվոր չի զոհվել, սահմանամերձ բնակավայրերում արդեն 3 ամիս կրակոցների ձայն մարդիկ չեն լսել, Ադրբեջանի տարածքով գնացք է մտել Հայաստան վերջին 30-ից ավելի տարում, գնացք է մտել, որը բերել է ցորեն, դրա մի մասը կարող է հացի մեջ օգտագործվել, կարող են ցորենի մի մասը տալ հավերին, այդ հավի ածած ձուն, միսը մեր երեխաները չե՞ն ուտելու, կարող են տալ խոզերին, խոզի միսը ձեր առաջնորդը չի՞ ուտելու, թե ինքը խոզի միս չի ուտում»,- ասել է Փաշինյանը։
Վարչապետը նշել է, որ խաղաղության հաստատման և «Իրական Հայաստան»-ի օրինակ է նաև Կիրանցը, որտեղ այժմ 55 տուն է կառուցվում:

Премьер-министр Никол Пашинян заявил в Национальном собрании, что возглавляемое им правительство выполнило данное в 2021 году обещание — открыть эпоху мирного развития для страны и региона, сообщает «Арменпресс».
«Мы выполнили нашу величайшую миссию — данное в 2021 году обещание об открытии эпохи мирного развития для страны и региона. Эти люди (прим.: речь об оппозиции в парламенте) говорят — это не мир. А что тогда есть мир? У Армении нет знаний и опыта, чтобы понимать, что такое мир, и именно мы это определяем», — отметил Пашинян.
«Мир — это когда за 1 год и 8 месяцев на границе Армении не погиб ни один солдат от перестрелки. В приграничных селах люди уже 3 месяца не слышали выстрелов. Впервые за более чем 30 лет поезд въехал в Армению через территорию Азербайджана, доставив пшеницу. Часть из нее пойдет на хлеб, часть — на корм курам. Разве наши дети не будут есть эти яйца и мясо? Другая часть — на корм свиньям. Разве ваш лидер не ест свинину, или он совсем не ест свинину?»
Премьер также отметил, что примером мира и «Настоящей Армении» является село Киранц, где в настоящее время строятся 55 домов.