Ձերբակալվել է «Անտիֆեյքի» ևս մեկ լրագրող՝ Իշխան Խոսրովյանը։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«Քիչ առաջ քաղաքային համարով զանգ ստացա Իշխան Խոսրովյանից։ Նա հայտնեց, որ իրեն ձերբակալել են, գտնվում է Երևանի ոստիկանության քաղաքային վարչությունում, ու շուտով տեղափոխելու են Երևանի քննչական (Պարույր Սևակ փողոց)»,–գրել է նա։
Ավելի վաղ Մելիքյանը հայտնել էր, որ Խոսրովյանի գործընկերները առավոտվանից չեն կարողացել գտնել կամ կապ հաստատել նրա հետ։
«Առավոտից գործընկերները չեն կարողանում կապվել «Անտիֆեյք» լրատվականի աշխատակից Իշխան Խոսրովյանի հետ։ Հավանաբար նրան նույնպես ձերբակալել են լրատվականի գործունեությունը դադարեցնելուն ուղղված ռեպրեսիայի շրջանակներում»,-գրել էր նա։
Քննչական կոմիտեից փոխանցել են, որ այս պահին Իշխան Խոսրովյանի ձերբակալման վերաբերյալ որևէ տեղեկություն չեն ստացել, հայտնում է Panorama.am-ը։
Ավելի վաղ ձերբակալվել է նաև «Անտիֆեյքի» լրագրող Դավիթ Ֆիդանյանը։
Նոյեմբերի 13–ի վաղ առավոտյան դիմակավորված ուժայինները ներխուժել են «Իմնեմնիմի» հաղորդաշարի հեղինակներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի տներ և ձերբակալել նրանց։ Դրանից հետո «Անտիֆեյքի» գրասենյակում խուզարկություններ են արվել, առգրավվել է ամբողջ տեխնիկան։

Задержан ещё один сотрудник издания «Antifake» — Ишхан Хосровян. Об этом сообщил адвокат Рубен Меликян на своей странице в Facebook.
«Только что получил звонок от Ишхана Хосровяна. Он сообщил, что его задержали, сейчас он находится в городском управлении полиции Еревана. В ближайшее время его переведут в Следственный комитет на улице Паруйра Севака», — написал Меликян.
Ранее он отмечал, что коллеги Хосровяна с утра не могут с ним связаться, и предположил, что тот также мог быть арестован в рамках давления на издание.
В Следственном комитете заявили, что на данный момент не получали официальной информации о задержании Ишхана Хосровяна, передаёт «Panorama.am».
Ранее был арестован другой журналист «Antifake» — Давид Фиданян.
Утром 13 ноября вооружённые в масках силовики ворвались в дома ведущих подкаста «Imnemnimi» Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна и задержали их. После этого в офисе «Antifake» прошли обыски, было изъято всё техническое оборудование.