Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հիշեցրել է Վաղարշապատ համայնքի ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերին, նրանց լիազոր և վստահված անձանց, լրատվամիջոցներին ու դիտորդներին, որ նախընտրական քարոզչությունը սահմանված կարգով ավարտվում է նոյեմբերի 14-ին, ժամը 24։00-ին։
Նոյեմբերի 15-ին և 16-ին՝ մինչ 20։00-ն, նախընտրական ցանկացած քարոզչություն արգելվում է։
Ըստ ԿԸՀ-ի, քվեարկությանը նախորդող օրը, ինչպես նաև քվեարկության օրը մինչև ժամը 20։00-ը, արգելվում է հեռուստատեսությամբ, ռադիոյով կամ տպագիր մամուլով հրապարակել թեկնածուների կամ կուսակցությունների վերաբերյալ սոցիոլոգիական հարցումների արդյունքներ կամ նմանատիպ տեղեկություններ։
Միաժամանակ, ԿԸՀ-ն տեղեկացրել է, որ քարոզչական պաստառները կարող են մնալ տեղադրման վայրերում նոյեմբերի 15-ին և 16-ին, սակայն նոր պաստառների տեղադրումը կամ քարոզչության այլ ձևերը համարվում են օրենքի խախտում։
«Հարգելի՛ գործընկերներ, կոչ ենք անում պահպանել Ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքի դրույթները», – նշել են ԿԸՀ-ից։
Նոյեմբերի 16-ին կայանալու են Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրությունները համամասնական ընտրակարգով, որոնց մասնակցում է ութ քաղաքական ուժ։

Центральная избирательная комиссия напомнила политическим силам, участвующим в выборах совета общины Вагаршапат, а также их уполномоченным представителям, СМИ и наблюдателям, что предвыборная агитация официально завершается 14 ноября в 24:00.
15 и 16 ноября — до 20:00 — любая агитация строго запрещена.
Кроме того, ЦИК запретил публикацию результатов социологических опросов и аналогичной информации о кандидатах и партиях в указанный период — по телевидению, радио или в печати.
Разрешается оставить ранее размещённые агитационные постеры 15 и 16 ноября, но установка новых или иные формы агитации считаются нарушением закона.
«Уважаемые коллеги, призываем соблюдать положения конституционного закона “Избирательный кодекс”», — заявили в ЦИК.
Выборы совета общины Вагаршапат Армавирской области состоятся 16 ноября по пропорциональной системе. В них участвуют восемь политических сил.