Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը, ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով OdaTV-ի կայքի կողմից կեղծ տեղեկատվության հրապարակմանը, հայտարարել է, որ արտաքին աղբյուրները ստեղծում են սուտ և սադրիչ պատմություն, որոշ ներքին դերակատարներ տարածում են:
«OdaTV-ի կայքը կրկին շրջանառության մեջ է դրել կեղծ տեղեկատվություն, իսկ մի շարք հայաստանյան ԶԼՄ-ներ՝ առանց նվազագույն ստուգման կամ աղբյուրների ճշգրտման, շտապել են արտատպել այս ֆեյքը՝ անկախ մտադրությունից ակամա դառնալով ապատեղեկատվության շղթայի մասնակից։
Վաղուց չարչրկված ու հին սցենար է՝ արտաքին աղբյուրները ստեղծում են լիովին սուտ ու սադրիչ պատմություն, իսկ որոշ ներքին դերակատարներ անմիջապես տարածում են այն՝ փորձելով ձևավորել անվստահության դաշտ և նոր բևեռացում հասարակության մեջ։
Ակնհայտ է, որ որքան մոտենում են ընտրական գործընթացները, այնքան էլ ավելի թեժանալու են Հայաստանի պետականության, պետական ինստիտուտների և հանրային պաշտոնյաների դեմ ուղղված ապատեղեկատվական հարձակումները»,–գրել է նա։
Վարչապետի խոսնակը հերքել է թուրքական մամուլի հրապարակումը, որի համաձայն, իբր, Փաշինյանը «պարտավորվել է 10 մզկիթ կառուցել»։

15 Ноябрь 2025 - 07:33 AMT
Внешние источники создают ложные и провокационные истории, а отдельные внутренние силы их распространяют, заявила пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян на своей официальной странице в Facebook, комментируя публикацию ложной информации на сайте OdaTV.
«Сайт OdaTV вновь запустил в оборот фейковую информацию, а ряд армянских СМИ, не прибегнув даже к минимальной проверке или уточнению источников, поспешили перепечатать этот фейк, тем самым, независимо от намерений, став участниками цепи дезинформации.
Это старый и давно изъезженный сценарий — внешние источники создают полностью ложную и провокационную историю, а некоторые внутренние игроки немедленно её распространяют, пытаясь сформировать атмосферу недоверия и внести очередной раскол в общество.
Очевидно, что по мере приближения избирательных процессов дезинформационные атаки против армянской государственности, государственных институтов и публичных должностных лиц будут только усиливаться», — написала она.
Пресс-секретарь опровергла публикацию в турецкой прессе о якобы «обязательстве Пашиняна построить 10 мечетей».