Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ Վաղարշապատում ՏԻՄ ընտրություններից առաջ բազմաթիվ քաղաքացիներ ստացել են կասկածելի ծագման հաղորդագրություններ:
«Ինչպես գիտեք, նախընտրական ժամանակաշրջանում Հայաստանում ուժգնանում են զանազան տեղեկատվական բնույթի հարձակումները։ Հերթը հասավ Վաղարշապատ համայնքին՝ պայմանավորված ՏԻՄ առաջիկա ընտրություններով։
Վերջին ժամերին բազմաթիվ քաղաքացիներ ստանում են կեղծ հաղորդագրություններ (կցում եմ պատկերները), որոնք ուղղված են նախընտրական շրջանում մթնոլորտը պղտորելուն, քաղաքացիներին մոլորեցնելուն։ Եթե նկատեցիք, ուղարկողի համարը հայաստանյան չէ, Ինդոնեզիայի կոդ է։ Մանրուք է, սակայն միշտ պետք է նման մանրուքներին ուշադրություն դարձնել, որպեսզի սադրանքը չհասնի իր արդյունքին։

15 Ноябрь 2025 - 07:34 AMT
Министр высокотехнологической промышленности Армении Мхитар Айрапетян сообщил на своей официальной странице в Facebook, что многие граждане в Вагаршапате получили сообщения сомнительного происхождения перед выборами органов местного самоуправления.
«Как известно, в предвыборный период в Армении усиливаются различные информационные атаки. Сейчас очередь дошла до общины Вагаршапат в связи с предстоящими выборами.
В последние часы многие граждане получили фальшивые сообщения (прикрепляю изображения), целью которых является дезориентация и дестабилизация предвыборной атмосферы. Обратите внимание: номер отправителя не армянский, а с индонезийским кодом. Это может показаться мелочью, но именно на такие детали важно обращать внимание, чтобы не дать провокации достигнуть цели.