Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ղազախստան։
Այցը տեղի կունենա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով, Հայաստանի վարչապետն Աստանայում կլինի նոյեմբերի 20-21-ին, հայտնում է Արմենպրեսը «Կազինֆորմ» գործակալության վրա հղումով։
Այցի շրջանակում նախատեսվում են երկու երկրների պատվիրակությունների բանակցություններ։ Քննարկվելու են Ղազախստանի և Հայաստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման հնարավորությունները և երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։
Նոյեմբերի սկզբին մոտ 35 տարվա դադարից հետո առաջին անգամ Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքով Ղազախստանից ցորեն է ներկրվել ՀՀ։

Премьер-министр Никол Пашинян с официальным визитом посетит Казахстан 20–21 ноября по приглашению президента Касым-Жомарта Токаева, сообщает «Арменпресс» со ссылкой на агентство «Казинформ».
В рамках визита состоятся переговоры между делегациями Армении и Казахстана. Стороны обсудят возможности укрепления взаимовыгодного сотрудничества и перспективы развития двусторонних отношений.
В начале ноября, впервые почти за 35 лет, в Армению из Казахстана завезли пшеницу через территорию Азербайджана и Грузии.