Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ղազախստան։
Այցը տեղի կունենա Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով, Հայաստանի վարչապետն Աստանայում կլինի նոյեմբերի 20-21-ին, հայտնում է Արմենպրեսը «Կազինֆորմ» գործակալության վրա հղումով։
Այցի շրջանակում նախատեսվում են երկու երկրների պատվիրակությունների բանակցություններ։ Քննարկվելու են Ղազախստանի և Հայաստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման հնարավորությունները և երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։
Նոյեմբերի սկզբին մոտ 35 տարվա դադարից հետո առաջին անգամ Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքով Ղազախստանից ցորեն է ներկրվել ՀՀ։

Prime Minister Nikol Pashinyan will pay an official visit to Kazakhstan on November 20–21 at the invitation of President Kassym-Jomart Tokayev, Armenpress reports, citing Kazinform agency.
As part of the visit, the Armenian and Kazakh delegations will hold talks aimed at strengthening mutually beneficial cooperation and discussing prospects for further development of bilateral relations.
In early November, for the first time in nearly 35 years, wheat was imported to Armenia from Kazakhstan via Azerbaijan and Georgia.