Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի արդարադատության նախարար Պաատա Սալիայի հետ։ Կողմերը քննարկել են Վրաստանի և Հայաստանի միջև անցկացվող իրավական վեցերորդ ֆորումի հարցերը՝ ընդգծելով դրա կարևորությունը և գործընկերության շարունակական զարգացման հեռանկարները։
Քննարկվել են արդարադատության ոլորտում մասնագիտական փորձի փոխանակման հնարավորությունները, ինչպես նաև կողմերի միջև համագործակցությունն ընդլայնելու և համատեղ աշխատանքը շարունակական դարձնելու քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաների։ Սրբուհի Գալյանն ներկայացրել է Հայաստանում իրականացվող սահմանադրական, դատաիրավական և թվայնացման ուղղությամբ ընթացող բարեփոխումները, ինչպես նաև արդարադատության նախարարության իրավասության շրջանակում իրականացվող ծրագրերը։

Armenia’s Minister of Justice Srbuhi Galyan met with her Georgian counterpart Paata Salia to discuss the ongoing sixth Georgia-Armenia Legal Forum, highlighting its significance and the prospects for further partnership.
The two officials addressed opportunities for professional exchange in the justice sector and explored steps toward expanding bilateral cooperation and maintaining continuity in joint initiatives.
Galyan presented Armenia’s ongoing reforms in constitutional, judicial, and digitalization areas, as well as other projects under the Justice Ministry’s mandate. The ministers also discussed various issues of mutual interest during the meeting.