ԱԺ պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն ու էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը վերանշանակվել են ՔՊ փոխնախագահներ։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությամբ՝ Վահագն Ալեքսանյանն ու Գևորգ Պապոյանը վերանշանակվել են «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության փոխնախագահների պաշտոնում»,–ասվում է կուսակցության հաղորդագրության մեջ։
Նոյեմբերի 18-ին անցկացված ՔՊ վարչության նիստը, որը վարել է Նիկոլ Փաշինյանը, նվիրված է եղել Վաղարշապատի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունների արդյունքների ամփոփմանը։ Բացի այդ, քննարկվել են կուսակցության 8-րդ համաժողովի կազմակերպման հետ կապված մի շարք հարցեր։

19 Ноябрь 2025 - 06:30 AMT
Депутат Национального собрания Ваагн Алексанян и министр экономики Геворг Папоян переназначены заместителями председателя совета партии «Гражданский договор».
«По инициативе председателя совета партии «Гражданский договор» и премьер-министра Никола Пашиняна Ваагн Алексанян и Геворг Папоян переназначены на должности заместителей председателя совета партии», — говорится в заявлении политсилы.
Заседание совета партии, прошедшее 18 ноября под председательством Никола Пашиняна, было посвящено подведению итогов выборов в органы местного самоуправления в Вагаршапате. Кроме того, обсуждался ряд вопросов, связанных с подготовкой VIII съезда партии.