Վաղարշապատ համայնքի տեղական ինքնակառավարման ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկն ավարտվել է։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից փոխանցել են, որ վեց ընտրատեղամասերում վերահաշվարկ իրականացնելուց հետո կուսակցություններին կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թվի որևէ փոփոխություն չի գրանցվել, հայտնում է Aysor.am-ը։
Վերահաշվարկի աշխատանքների արդյունքում անվավեր քվեաթերթիկների թվի չնչին փոփոխություն է միայն եղել։
«Հանրապետություն» կուսակցության ներկայացուցիչները պահանջել էին վերահաշվարկ 14/15, 14/16 և 14/22 տարածքային ընտրական հանձնաժողովների արդյունքների մասով։ Թիվ 14 ընտրական հանձնաժողովը, Ընտրական օրենսգրքի սահմանադրական օրենքին համապատասխան, վիճակահանությամբ ընտրել է նաև 14/1, 14/8 և 14/22 ընտրատեղամասերը՝ վերահաշվարկ իրականացնելու նպատակով։
Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրությունների նախնական տվյալներով՝ ՔՊ-ն առավելագույն քվեներն է ստացել:

The recount of ballots in Vagharshapat’s local self-government elections has been completed. According to the Central Electoral Commission (CEC), there were no changes in the number of votes cast for any political party after recounting six polling stations, Aysor.am reports.
The only variation noted was a slight change in the number of invalid ballots.
The recount was initiated at the request of the Republic Party, which challenged results from precinct commissions 14/15, 14/16, and 14/22. According to the Electoral Code, District Electoral Commission No. 14 also selected precincts 14/1, 14/8, and 14/22 by lottery for the recount process.
Preliminary results showed that the Civil Contract party had received the most votes in Vagharshapat’s municipal council elections.