Վաղարշապատ համայնքի տեղական ինքնակառավարման ընտրությունների քվեարկության արդյունքների վերահաշվարկն ավարտվել է։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից փոխանցել են, որ վեց ընտրատեղամասերում վերահաշվարկ իրականացնելուց հետո կուսակցություններին կողմ քվեարկված քվեաթերթիկների թվի որևէ փոփոխություն չի գրանցվել, հայտնում է Aysor.am-ը։
Վերահաշվարկի աշխատանքների արդյունքում անվավեր քվեաթերթիկների թվի չնչին փոփոխություն է միայն եղել։
«Հանրապետություն» կուսակցության ներկայացուցիչները պահանջել էին վերահաշվարկ 14/15, 14/16 և 14/22 տարածքային ընտրական հանձնաժողովների արդյունքների մասով։ Թիվ 14 ընտրական հանձնաժողովը, Ընտրական օրենսգրքի սահմանադրական օրենքին համապատասխան, վիճակահանությամբ ընտրել է նաև 14/1, 14/8 և 14/22 ընտրատեղամասերը՝ վերահաշվարկ իրականացնելու նպատակով։
Վաղարշապատ համայնքի ավագանու ընտրությունների նախնական տվյալներով՝ ՔՊ-ն առավելագույն քվեներն է ստացել:

В Центризбиркоме сообщили, что завершился пересчет голосов на выборах в органы местного самоуправления в общине Вагаршапат. По данным ЦИК, в шести избирательных участках количество голосов, отданных за партии, осталось без изменений, передает Aysor.am .
Зарегистрировано лишь незначительное изменение количества недействительных бюллетеней.
Пересчет был инициирован представителями партии «Республика», которые потребовали пересмотра результатов по участковым комиссиям 14/15, 14/16 и 14/22. Согласно Избирательному кодексу, комиссия № 14 также определила участки 14/1, 14/8 и 14/22 путем жеребьевки для проведения пересчета.
Согласно предварительным данным, наибольшее количество голосов в выборах в совет общины Вагаршапат получила партия «Гражданский договор».